09:59 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (410)

  Tuo pat metu kai kurie ekspertai mano, kad Vilnius šiuo klausimu bando prisidengti kaimyninės šalies krize

  VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis mano, kad nestabili padėtis Baltarusijoje po rinkimų yra papildoma "grėsmė" kartu su Baltarusijos atomine elektrine, praneša TASS.

  "Nestabilumas valstybėje, turinčioje tokią jėgainę, yra dar didesnė grėsmė", — teigia jis.

  Skvernelis tikisi, kad Minsko pozicija dėl Baltarusijos atominės elektrinės gali pasikeisti, jei Baltarusija "surengs demokratinius rinkimus ir pakeis politinį režimą". Anot jo, naujoji valdžia gali turėti racionalesnį požiūrį.

  Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Gegužės pradžioje į objektą buvo pristatytas branduolinis kuras pirmajam energetiniam blokui.

  Interviu Sputnik Lietuva vyresnysis Rusijos energetikos ir finansų instituto ekspertas Sergejus Kondratjevas pažymėjo, kad paskutiniai Lietuvos raginimai priversti Baltarusiją sustabdyti pirmojo Baltarusijos atominės elektrinės bloko paleidimą dėl nestabilios situacijos šalyje yra susiję su Lietuvos vidaus politine darbotvarke. Kadangi bet kokie politiniai įvykiai, vykstantys Baltarusijoje, nedaro jokios įtakos BelAE įkūrimui ir veikimui.

  Nuo pat projekto gyvavimo pradžios Lietuva pasisako kategoriškai prieš jį, kaltindama Minską dėl "nesaugios statybos" ir pareikšdama, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" Lietuvai. Nepaisant to, kad branduolinis objektas išlaikė visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus.

  Lietuvos valdžia ragina visas ES šalis atsisakyti energijos pirkimo iš BelAE, o Briuselį ir JAV — užkirsti kelią atominės elektrinės eksploatacijai. Taip pat arčiausiai Lietuvos stoties esančių regionų gyventojams dalijamos jodo tabletės "avarijos" atvejui.

  Protestai Baltarusijoje

  Masiniai protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka — CRK duomenimis, jis surinko 80,1 procento balsų. Nuo sekmadienio šalyje vyksta nesankcionuoti protestai, tačiau saugumo pajėgos juos slopina.

  Teisėsaugininkai prieš protestuotojus naudoja ašarines dujas, vandens patrankas, svaiginančias granatas ir gumines kulkas.

  Oficialiais duomenimis, buvo sulaikyta daugiau kaip 6,5 tūkst. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų daugiau kaip 120 teisėsaugos pareigūnų. Vienas protestuotojas, pasak Vidaus reikalų ministerijos, mirė bandydamas mesti į policijos pareigūną sprogstamąjį įtaisą.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (410)

  Dar šia tema

  Tichanovskaja įrašė naują vaizdo pranešimą
  Putinas ir Makronas telefonu aptarė situaciją Baltarusijoje
  Tegai:
  grėsmė, Baltarusija, Saulius Skvernelis, Astravo AE

  Svarbiausios temos