09:21 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (451)

  Anot buvusio kandidato į Baltarusijos prezidentus, Tichanovskajos pergalė yra "visiškai akivaizdi" ir "remiantis šiais įrodymais, ji šiuo metu turėtų būti vienintelė teisėta valstybės vadovė"

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Buvusiai Baltarusijos kandidatei į prezidentus Svetlanai Tichanovskajai turėtų būti paskirtas pereinamojo laikotarpio prezidentės vaidmuo, o nauji rinkimai turėtų būti surengti per 5–6 mėnesius, RIA Novosti sakė buvęs kandidatas į prezidentus Valerijus Cepkala, kuris išvyko iš šalies.

  "Ji (Tichanovskaja) yra laikinoji prezidentė. Ji tampa valstybės vadove. Pagal Konstituciją numatomi nauji rinkimai — per penkis ar šešis mėnesius", — sakė jis, atsakydamas į klausimą, kaip turėtų būti išspręsta Baltarusijos politinė krizė.

  Anot jo, Tichanovskajos pergalė yra "visiškai akivaizdi" ir "remiantis šiais įrodymais, ji šiuo metu turėtų būti vienintelė teisėta valstybės vadovė".

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc. Opozicija nepripažino šių rezultatų, o pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Saugumo pajėgos juos žiauriai numalšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.  

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (451)

  Dar šia tema

  Baltarusija pradėjo patruliuoti sienas su naikintuvais
  Ekspertas: Vakarų ištekliai kišimuisi į Baltarusijos reikalus yra beveik nuliniai
  Tegai:
  Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos