17:13 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Pažymima, kad dėl sutrikusių medicinos paslaugų jis kaltino tiek žmones, tiek ligonines. Taip pat sakė esąs bejėgis prieš kolegas "valstiečius", atvirai palaikančius sąmokslo teorijas dėl COVID-19

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Susitikimo su Liberalų sąjūdžio frakcijos nariais metu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga į daugumą klausimų atsakė abstrakčiai, tikslių duomenų negalėjo pateikti net ir perklausiamas, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Pažymima, kad dėl sutrikusių medicinos paslaugų jis kaltino tiek žmones, tiek ligonines. Taip pat sakė esąs bejėgis prieš kolegas "valstiečius", atvirai palaikančius sąmokslo teorijas dėl COVID-19.

  "Dar kartą stebėjome, kiek daug ministras išmoko per nuolatines spaudos konferencijas. Į dalį pacientams svarbių klausimų atsakymų negavome, todėl teks perklausti raštu. Apmaudu, kad ministras vis dar kaltina visuomenę ir medikus dėl sutrikusios sveikatos sistemos. Ministrui nederėtų taip nusimetinėti atsakomybę", — teigė Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

  Jos žodžiams pritarė ir Simonas Gentvilas, kuris mėgino paklausti sveikatos apsaugos ministro, kiek apsaugos priemonių nupirkta jau dabar ir kada ministerija pradės skelbti tikslius duomenis apie epidemijos lygį bei priemonių kiekius.

  "Ministras sugebėjo tik atsakyti, kad apie priemonių rezervą atskleisti duomenų negali, o duomenis apie esamą situaciją ministerija turi. Taip ir liko neaišku, kodėl tų duomenų ministerija ar Vyriausybė negali pateikti viešai ir taip, kad juos būtų lengva rasti kiekvienam", — sakė jis.

  Juozo Baublio paklaustas, kada žmonėms medicinos paslaugos bus prieinamos plačiau ir kada gydymo įstaigos gaus ministerijos pažadėtas kompensacijas dėl išlaidų karantino metu, Veryga atsakė, kad "dalis žmonių tiesiog bijo eiti pas medikus, todėl ir negauna paslaugų", o kalbėdamas apie ligoninių išlaidų kompensavimą akcentavo, jog "nežinia, ko tos ligoninės prisipirko, kol nebus patikrinta, lėšų mokėti niekas neskubės".

  Pabrėžiama, kad Veryga sulaukė klausimų ir dėl savo kolegų, "valstiečių" Seimo narių Algimanto Kirkučio ir Dainiaus Kepenio pareiškimų, palaikančių "antivakserių" sąmokslo teorijas.

  Be to, Gintaras Vaičekauskas su Gentvilu paklausė, kiek ilgai Aurelijus Veryga, einantis sveikatos apsaugos ministro pareigas, toleruos viešai išsakomas nesąmones.

  "Man nerimo jų kalbos nekelia, aš su jais susikalbu. Jeigu jums labai reikia, atsakysiu — jų pozicijai nepritariu, bet uždrausti jiems kalbėti, ką jie nori, neturiu galių", — teigė ministras.

  Veryga taip pat sakė nematantis nieko blogo, kad minėtieji "valstiečiai" užima svarbius postus Seimo komitetuose.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  SAM: didesni atlyginimai medikams už COVID-19: pervestos lėšos už birželį
  Pranešama, kad visi atsitiktine tvarka patikrinti asmenys laikėsi izoliacijos
  Tegai:
  Viktorija Čmilytė-Nielsen, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos