09:01 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Kaip pažymėjo valstybės vadovas, užsienio lyderiai siūlo Minskui "derybas, pokalbius", tačiau šiuo metu "jie ir toliau lenkia savo liniją"

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka teigė, kad Vakarų šalys "turi daug" savų problemų, ir nereikia "linkčioti" į Minską, patarė ES vadovams užuot kalbėjus apie Baltarusiją aptarti "geltonąsias liemenes" Prancūzijoje, neramumus JAV, protestus Vokietijoje ir kitose Europos šalyse.

  Kaip pranešė agentūra "BelTA", Lukašenka trečiadienį surengė Saugumo tarybos posėdį, kuriame nuotoliniu būdu dalyvavo respublikos regionų vadovai. Jame kalbėta apie grasinimus ir spaudimą įvairių kategorijų piliečiams.

  "Aš užsimenu, kad jie turi daug problemų. Ir nereikėtų šiandien linkčioti į Baltarusiją, siekiant atitraukti dėmesį nuo problemų, kurios egzistuoja Prancūzijoje, JAV, Vokietijoje ir panašiai", — sakė Lukašenka.

  Anot jo, Vakarų valstybių vadovai siūlo Minskui "derybas, pokalbius", tačiau šiuo metu "jie ir toliau lenkia savo liniją".

  "Mes taip pat tai matome, suprantame, bet nesuvokiame. Noriu, kad jie tai išgirstų. Jie šiandien ar rytoj ketina surengti susitikimą užsienio reikalų ministerijų ar Europos Sąjungos vadovų lygiu. Aš jiems tiesiog patarčiau: prieš baksnodami pirštu į mus, į savo susitikimų darbotvarkę įtraukite "geltonųjų liemenių" Prancūzijoje klausimus, baisias riaušes JAV. Norėčiau, kad jie pirmiausia apsvarstytų protestus prieš izoliaciją dėl koronaviruso Vokietijoje ir kitose Europos šalyse", — sakė jis.

  Jo nuomone, tik vėliau, apsvarsčius jų klausimus, kaip "šeštasis ar septintasis punktas" galėtų būti įtrauktas į darbotvarkę ir Baltarusijos klausimas. "Man atrodo, kad šiems džentelmenams akyje yra rąstas. Bet jie to nemato. Tebūna Dievas su jais", — pridūrė Lukašenka.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc. Opozicija nepripažino šių rezultatų, o pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Saugumo pajėgos juos žiauriai numalšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Dar šia tema

  Pranešama, kad visi atsitiktine tvarka patikrinti asmenys laikėsi izoliacijos
  Džo Baidenas išrinktas demokratų kandidatu JAV prezidento rinkimuose
  Tegai:
  Baltarusija, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos