09:55 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (324)

  Parlamentarai ketina išreikšti Baltarusijos kolegoms Vilniaus poziciją dėl situacijos, susidariusios po rinkimų

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Grupė Lietuvos Seimo narių ketina kitą savaitę vykti į Baltarusiją ir susitikti su šalies vadovybės atstovais, pareiškė socialdemokratų darbo partijos lyderis Gediminas Kirkilas, praneša TASS su nuoroda į Lietuvos žiniasklaidą.

  "Vizitas planuojamas kitą savaitę. Bandome ieškoti variantų, susitikti su vienokiais ar kitokiais valdžios atstovais", — sakė jis.

  Kirkilas mano, kad padėtis kaimyninėje šalyje yra dviprasmiška. Parlamentarai tikisi išreikšti savo kolegoms Minske Vilniaus poziciją, nepaisant to, kad Lietuva nepripažino Baltarusijos parlamento.

  Susitikimo metu parlamentarai ketina perduoti žinią apie nepripažįstamus rinkimus, pasipiktinimą prievarta prieš protestuotojus ir paraginti sėsti prie derybų stalo su opozicija.

  Anksčiau Lietuvos Seimas pritarė rezoliucijai, kuria ragina nepripažinti Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų, nepripažinti Aleksandro Lukašenkos legitimiu Baltarusijos vadovu. Dokumento tekste pažymėta, kad Lietuvos Seimas ragina reikalauti surengti naujus prezidento rinkimus Baltarusijoje, nutraukti smurtą prieš protestuotojus, paleisti kalinamus opozicijos, pilietinės visuomenės aktyvistus.

  Priimta rezoliucija taip pat raginama skirti paramą baltarusių nevyriausybinėms organizacijoms.

  Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad užsienio šalių valdžios institucijoms, norinčioms tapti "tarpininkėmis", pirmiausia reikėtų sutvarkyti reikalus savo šalyse.

  Masiniai protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 d., po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka — Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų. Kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja, kuri dabar yra Lietuvoje, sulaukė 10,12 proc. rinkėjų palaikymo.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Saugumo pajėgos juos žiauriai numalšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Oficialiais valdžios institucijų duomenimis, buvo sulaikyta per 6700 žmonių, sužeista šimtai piliečių.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (324)

  Dar šia tema

  Lenkija tikisi, kad Rusija neturės įtakos ES sprendimams dėl Baltarusijos
  Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją dėl Baltarusijos prezidento rinkimų nepripažinimo
  Gudrus Lietuvos planas: palikti Baltarusiją be elektros ir užsidirbti
  Tegai:
  Baltarusija, Lietuva, Seimas

  Svarbiausios temos