16:54 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (594)

  Skvernelis pažymėjo, kad šiandien ambasadoriaus Andriaus Puloko buvimas ambasadoje ir sėkmingas darbas Minske yra labai reikalingas

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis nepritaria konservatoriaus lyderio Gabrieliaus Landsbergio siūlymui apsvarstyti Lietuvos ambasadoriaus Baltarusijoje Andriaus Puloko iškvietimą į Lietuvą konsultacijoms. Tai trečiadienį premjeras pranešė žurnalistams.

  Antradienį Landsbergis pareiškė, kad Lietuvos ambasadai Baltarusijoje vadovaujantį Puloką reikia pakviesti konsultacijoms į Vilnių.

  "Aš manau, kad šiandien mūsų ambasadoriaus buvimas Baltarusijoje yra gerokai svarbesnis visomis prasmėmis negu jo iškvietimas konsultacijoms", — Vyriausybėje sakė Skvernelis.

  Pasak premjero, Lietuvos ambasadoriaus buvimas Minske rodo Lietuvos poziciją Baltarusijos įvykių kontekste.

  "Tai irgi parodo tam tikrą diplomatinę poziciją, kad mes esame nusiteikę būti proaktyvūs šioje srityje. Dėl to ambasadoriaus buvimas ambasadoje ir sėkmingas darbas Minske yra labai reikalingas", — kalbėjo premjeras.

  Anksčiau Lietuvos Seimas pritarė rezoliucijai, kuria ragina nepripažinti Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų, nepripažinti Aleksandro Lukašenkos legitimiu Baltarusijos vadovu bei taikyti sankcijas šiai valstybei.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje yra Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc. Opozicija nepripažino šių rezultatų, o pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Saugumo pajėgos juos žiauriai numalšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Oficialiais duomenimis, buvo sulaikyta apie septynis tūkstančius žmonių. Kaip pranešė Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant 121 teisėsaugos pareigūną.

  Temos:
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (594)

  Dar šia tema

  Vietoj Maskvos. ES nori atstoti Minskui Rusiją
  Lietuvos Seimo nariai ketina vykti į Minską ir kalbėtis su valdžia
  Tegai:
  Minskas, Saulius Skvernelis, Lietuva

  Svarbiausios temos