11:38 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1797
 • RUB88.6075
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (94)

  Pažymima, kad juridiniai ir fiziniai asmenys, kurie nėra respublikos piliečiai, negali neatlygintinai teikti jokių paslaugų

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) priminė taisykles, pagal kurias galima finansuoti politines kampanijas Lietuvoje artėjančiuose Seimo rinkimuose, pranešė VRK spaudos tarnyba.

  Pagal Lietuvos Respublikos politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo 13 straipsnio 1 dalies 1 punktą, aukoti Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų politinės kampanijos dalyviams turi teisę tik Lietuvos Respublikos piliečiai.

  Pagal minėto įstatymo 10 straipsnio 2 ir 4 dalis, nepiniginės aukos dydžiui viršijus 12 Eur, aukotojas iki aukos suteikimo turi būti deklaravęs turtą ir pajamas, o bendra (piniginių ir nepiniginių) aukų suma negali viršyti 10 vidutinių mėnesinių darbo užmokesčio dydžių (13 590 Eur), neviršijant 10 procentų paskutinių praėjusių kalendorinių metų aukotojo deklaruotų metinių pajamų.

  Priimant nepiniginę auką, turi būti užpildomas aukų lapas.

  Daugiau informacijos galima rasti VRK interneto svetainėje.

  Juridiniai asmenys ar fiziniai asmenys, kurie yra ne Lietuvos Respublikos piliečiai, negali finansuoti politinės kampanijos dalyvių, taip pat jie negali neatlygintinai teikti jokių paslaugų.

  Rinkimai į Lietuvos Seimą vyks 2020 metų spalio 11 dieną. Atsižvelgiant į galimą antrąją koronaviruso pandemijos bangą, imamasi priemonių gyventojų saugumui užtikrinti. Visų pirma svarstoma galimybė balsuoti internetu.

  Kalbant apie kandidatus, norint patekti į Seimą, partijoms reikia įveikti 5 % barjerą, tačiau koalicijos sąrašui riba yra aukštesnė — 7 %.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (94)

  Dar šia tema

  Lietuvos valstybinė rinkimų komisija patvirtino balsavimo dėl Seimo rinkimų tvarką
  Lietuvos rusakalbiai gyventojai, už ką balsuosime?
  Uspaskichas: Lietuvoje bus geriau gyventi, kai laimės Darbo partija ir aš būsiu premjeru
  Pareiškinius dokumentus Seimo rinkimams VRK pristatė 20 partijų
  Seimas kaltinamas tyčiniu bandymu neleisti Venckienei dalyvauti rinkimuose
  Tegai:
  Seimo rinkimai, Lietuva

  Svarbiausios temos