22:55 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (472)

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija jau pateikė sankcijų sąrašą tvirtinti Vidaus reikalų ministerijai

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Lietuva parengė nacionalinių sankcijų Baltarusijos režimui sąrašą: sąraše yra 32 pavardės, tarp jų — Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, trečiadienį sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Užsienio reikalų ministras patikslino, kad URM jau pateikė šį sąrašą tvirtinti Vidaus reikalų ministerijai.

  "Pradėjome procesą ir nacionalinių sankcijų prieš tuos, kurie vykdė smurtą, naudojo perteklinę jėgą, prieš tų institucijų vadovus, kurios atsakingos už tos veiksmus, prieš tuos, kurie klastojo rinkimus", — sakė Linkevičius.

  Anot jo, sankcijos apima tik draudimą asmenims, kurių vardai yra sąraše, atvykti į Lietuvą. Tačiau pilno sąrašo Užsienio reikalų ministerija dar neatskleidžia.

  "Pavardžių turinio neatskleisime, tik pasakysiu, kad yra 32 pavardės, tarp jų yra ir Aleksandras Lukašenka ir kiti pareigūnai iš tų struktūrų, kurios atsakingos: jėgos struktūros — Omonas, KGB, rinkimų komisija", — teigė jis.

  Rusijos reakcija

  Lukašenkos ir kitų Baltarusijos pareigūnų įtraukimas į draudžiamų piliečių sąrašą — tai argumentas, patvirtinantis Vakarų kišimąsi į respublikos vidaus reikalus, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  "Minskas gauna gelžbetoninį argumentą, patvirtinantį Vakarų kišimąsi į Baltarusijos vidaus reikalus", — parašė ji savo Facebook paskyroje.

  Anksčiau paaiškėjo, kad ES nusprendė nepripažinti Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų, kuriuose, remiantis CRK rezultatais, Lukašenka laimėjo, surinkęs daugiau nei 80 proc. balsų. Daugelio Europos šalių vadovai paragino įvesti sankcijas Baltarusijos valdžios atžvilgiu.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (472)

  Dar šia tema

  Gudrus Lietuvos planas: palikti Baltarusiją be elektros ir užsidirbti
  Lietuvos Seimo nariai ketina vykti į Minską ir kalbėtis su valdžia
  Europos Sąjunga nepripažino rinkimų Baltarusijoje rezultatų
  Tegai:
  Linas Linkevičius, Lietuva, Aleksandras Lukašenka, prezidento rinkimai, Baltarusija

  Svarbiausios temos