00:15 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Premjeras teigė, kad Lietuva visada rėmė laisvės ir demokratijos siekiančius Baltarusijos žmones

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis susitiko su buvusia kandidate į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja, apie tai jis pranešė Facebook paskyroje.

  "Pakalbėjome apie išbandymus, kuriuos jai teko patirti rinkimų kampanijos metu, prisiimtą milžinišką atsakomybę. Taip pat — kasdieninius rūpesčius bei poreikius, su kuriais ji susiduria būdama Lietuvoje, jos asmeninio bei šeimos saugumo klausimus", — teigė premjeras.

  Skvernelis teigė, kad Lietuva visada rėmė laisvės ir demokratijos siekiančius Baltarusijos žmones. Taip pat jis sakė, jog mato tautos pabudimą ir kartu su visais palaiko Baltarusijos piliečius sakydamas, kad "kelias į laisvą visuomenę nebus paprastas ir pareikalaus didžiulės ištvermės. Aš tikiu, kad baltarusiams jos pakaks".

  Саулюс Сквернялис и Светлана Тихановская
  Saulius Skvernelis susitiko su Svetlana Tichanovskaja

  "Užtikrinau Sviatlaną, kad Vyriausybė kartu su partneriais Lenkijoje, Latvijoje ir Estijoje daro ir darys viską, kad laisvų ir sąžiningų rinkimų Baltarusijoje siekis būtų įgyvendintas, o jos vaikai galėtų kuo greičiau apkabinti savo tėtį laisvėje", — rašo jis.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc. Opozicija nepripažino šių rezultatų, o pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Saugumo pajėgos juos žiauriai numalšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Dar šia tema

  Nausėda: Baltarusijos ateitis neturėtų priklausyti "tik nuo geros Rusijos valios"
  Lietuva gali uždrausti Lukašenkai atvykti į šalį
  Tegai:
  susitikimas, Svetlana Tichanovskaja, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos