05:46 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)

  Anksčiau Lietuva parengė nacionalinių sankcijų sąrašą, kuriame yra 32 pavardės, tarp jų — Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį, užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių bei vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę dėl nepageidaujamų Lietuvoje asmenų sąrašo papildymo.

  Apie tai praneša partijos spaudos tarnyba.

  Antradienį buvo paviešintas Aleksandro Lukašenkos pasirašytas įsakymas, kuriuo už "nepriekaištingą tarnybą" buvo apdovanoti daugiau nei 300 Baltarusijos jėgos struktūrų pareigūnų.

  "Pasinaudojant Lietuvoje galiojančiu "Magnitskio įstatymu", kuriuo remiantis taikomos sankcijos asmenims, atsakingiems už šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus, turime galimybę operatyviai priimti nacionalinius sprendimus, kuriais reaguojame į kaimyninėje Baltarusijoje vykstančias represijas. Kaip pabrėžėme teikdami siūlymus pirminiam sąrašui, jis tikrai nėra baigtinis, turi būti nuolat plečiamas ir pildomas", — pažymėjo Landsbergis. 

  Pasak opozicijos lyderio, taip siekiama siųsti aiškų signalą režimo ir jėgos struktūrų atstovams, kad jų demonstruojama parama ir lojalumas Lukašenkos režimui neliks neįvertintas.

  Landsbergis prašo minėtame Lukašenkos įsakyme minimus pareigūnus įtraukti į Nacionalinį asmenų, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, sąrašą, kartu su ankstesniame TS-LKD kreipimesi įvardytais 39 asmenimis.

  Lietuva parengė nacionalinių sankcijų Baltarusijos "režimui" sąrašą, kuriame yra 32 pavardės, tarp jų — šalies prezidentas Aleksandras Lukašenka. URM jau pateikė šį sąrašą tvirtinti Vidaus reikalų ministerijai.

  Anksčiau paaiškėjo, kad ES nusprendė nepripažinti Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų. Daugelio Europos šalių vadovai paragino įvesti sankcijas Baltarusijos valdžios atžvilgiu.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc. 

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Saugumo pajėgos juos žiauriai numalšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Oficialiais duomenimis, buvo sulaikyta apie septynis tūkstančius žmonių. 

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)

  Dar šia tema

  Lietuvos Seimo nariai ketina vykti į Minską ir kalbėtis su valdžia
  Vietoj Maskvos. ES nori atstoti Minskui Rusiją
  Premjeras: Lietuvos ambasadorius ir toliau turi likti Minske
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, Baltarusija, sankcijos

  Svarbiausios temos