09:41 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (477)

  Taip pat Vilnius rodo savo požiūrį į protestus Minske ir faktiškai laikosi opozicijos pusės, pažeisdamas nešališkumo principą, sakė ekspertė Kira Sazonova

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Lietuva įtraukė Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką į asmenų, kuriems gali būti taikomos individualios sankcijos, sąrašą, visų pirma, patvirtino draudimą atvykti.

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė, kad yra parengtas 32 pavardžių sąrašas. Anot jo, URM jau pateikė jį tvirtinti Vidaus reikalų ministerijai.

  Duodama interviu Sputnik Lietuva teisės ir politikos mokslų kandidatė, Rusijos nacionalinės ekonomikos ir viešojo administravimo akademijos prie Rusijos prezidento docentė Kira Sazonova teigė, kad tokios priemonės paprastai yra taikomos diplomatams, o ne valstybių vadovams, o Vilnius, pasirodo, prilygina Lukašenką diplomatinių atstovybių darbuotojams ir pareigūnams.

  "Atsižvelgiant į tai, kad būtina užtikrinti sklandų tarpvalstybinio bendravimo funkcionavimą, tai, švelniai tariant, yra politizuotas gestas. Visiškai akivaizdu, kad tokiu būdu Lietuvos valdžia bando parodyti savo požiūrį į protestus, kurie dabar vyksta Baltarusijos teritorijoje, tačiau tuo pat metu visiškai aiškiai matyti, kad jie pažeidžia nešališkumo principą", — sakė ji.

  Sazonova mano, kad Lietuva parodė, jog Lukašenka jai yra neteisėtas prezidentas.

  "Tiesą sakant, jie laikosi protestuotojų, opozicijos lyderės Svetlanos Tichanovskajos pusės. Atitinkamai jie bando atstumti teisėtai išrinktą prezidentą, nesvarbu, kas ką apie jį sakytų. Man atrodo, kad kalbama ne apie aiškų diplomatinių konvencijų dvasios ir raidos laikymąsi, o apie vienkartinį politizuotą gestą, kurio tikslas — asmeniškai nuginkluoti prezidentą ir parodyti požiūrį į protestus Baltarusijoje", — pridūrė ekspertė.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc. Opozicija nepripažino šių rezultatų, o pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Saugumo pajėgos juos žiauriai numalšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją, kuria Baltarusijos prezidento rinkimai pripažinti neskaidriais, o Lukašenka — neteisėtu prezidentu. ES taip pat priėmė bendrą sprendimą dėl sankcijų skyrimo, Lukašenka pripažintas persona non grata.  

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (477)

  Dar šia tema

  Lukašenkos inauguracija įvyks rudenį
  Lietuva gali uždrausti Lukašenkai atvykti į šalį
  Nausėda: Baltarusijos ateitis neturėtų priklausyti "tik nuo geros Rusijos valios"
  Ekspertas: Lietuva palaikys Baltarusijoje bet ką, kas yra antirusiška
  Tegai:
  protestai, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos