22:45 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (472)

  Ji priminė, kad Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Šarlis Mišelis informavo Putiną apie ES viršūnių susitikimo rezultatus

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel teigė, kad Europos šalys yra pasirengusios vesti dialogą su Baltarusijos valdžia ir prezidentu Aleksandru Lukašenka, tačiau jis kol kas nesusisiekė su jokiais Europos lyderiais, praneša RIA Novosti.

  Ji priminė, kad kalbėjo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir "aiškiai išaiškino mūsų ketinimus, ko mes laukiame".

  "Tai pirmiausia reiškia, kad Baltarusijos žmonėms, kurie parodė didelę drąsą, turėtų būti suteikta galimybė dalyvauti nustatant šalies likimą, kad bus dialogas, kuriam tarpininkauja, pavyzdžiui, ESBO", — sakė Merkel bendroje konferencijoje su Prancūzijos prezidentu Emanueliu Makronu.

  Ji priminė, kad Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Šarlis Mišelis informavo Putiną apie ES lyderių viršūnių susitikimo rezultatus.

  "Manau, kad tai labai gerai. Mes parodome, kad esame pasirengę kalbėtis su Rusija ir, jei yra toks noras, su Baltarusija, tačiau prezidentas Lukašenka telefonu su niekuo nekalbėjo, kad mes ieškome dialogo. Mes reikalausime tam tikrų dalykų, įskaitant kalinių paleidimą, jokio smurto, saviraiškos laisvės, susirinkimų teisės bei integracinio dialogo šalyje. Tai yra vertybės, kurių laikomės ne tik savo šalyse, bet kai yra kalbama ir apie drąsius žmones Baltarusijoje", — pridūrė ji.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc. Opozicija nepripažino šių rezultatų, o pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Saugumo pajėgos juos žiauriai numalšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Rusijos Federacijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas anksčiau teigė, kad Kremlius mano, jog svarbu, kad Baltarusijos padėtis nebūtų sprendžiama iš išorės. Anot jo, baltarusiai turėtų patys išspręsti savo problemas dialogo, teisinės bazės rėmuose ir be jokio kišimosi. Maskva nerimauja dėl užsienio bandymų kištis į situaciją Baltarusijoje, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas. Jis ne kartą telefoniniuose pokalbiuose su užsienio šalių valdžios atstovais teigė, kad kišimasis į Baltarusijos reikalus yra nepriimtinas.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (472)

  Dar šia tema

  Nacionalinių sankcijų sąrašą siūloma papildyti 300 Baltarusijos jėgos struktūrų darbuotojų
  Vilniuje, prie Baltarusijos ambasados, vyko Lukašenkos palaikymo akcija
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, Europa, Angela Merkel

  Svarbiausios temos