07:21 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak LSDP pirmininko Gintauto Palucko, reikia nedelsiant sutvarkyti sveikatos paslaugų teikimo organizavimą, antraip šalis ir toliau rizikuos žmonių sveikata

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Aiškėjant, kad šiemet Lietuvoje mirė 700 žmonių daugiau nei pernai, Lietuvos socialdemokratų partijos lyderis Gintautas Paluckas Vyriausybę ragina peržiūrėti sveikatos paslaugų teikimo tvarką. Apie tai praneša partijos spaudos tarnyba.

  "Sveikatos politikos formuotojai pamiršo, kad ligoninės turi mažiausiai dvejas duris. Nepaisant koronaviruso, planinės paslaugos žmonėms turi būti užtikrinamos ir teikiamos. Tam visos galimybės yra ir kai kuriose įstaigose visa tai yra sustyguota", — pažymi Paluckas.

  Jis ragina Vyriausybę peržiūrėti sveikatos paslaugų teikimo tvarką, suteikti daugiau galių dėl to spręsti pačioms įstaigoms.

  "Vyriausybė turi nutraukti eksperimentus su žmonių sveikata ir mokytis iš padarytų klaidų", — teigia politikas.

  Pasak LSDP pirmininko, sveikatos paslaugų teikimo organizavimas turi būti nedelsiant sutvarkytas, antraip šalis ir toliau rizikuos žmonių sveikata.

  "Sveikatos įstaigų darbą reikia organizuoti taip, kad visos kitos ligos ir jų gydymas nebūtų išstumti į užribį. Žmonės miršta juk ne vien nuo koronaviruso, miršta ir nuo kitų ligų. Juolab laiku nesuteikus paslaugų yra liekamieji reiškiniai sveikatai. Pamirštos kitos ligos ir pamiršti žmonės mums kainuoja realias gyvybes", — sako Paluckas.

  Pasak jo, šiemet, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugęs žmonių mirtingumas — sveikatos politikos formuotojų karantino metu priimtų sprendimų pasekmė.

  Užupis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский

  "Sprendimai buvo priimti kovoti su koronavirusu, tuo metu visi kiti žmonės — nustumti į užribį. Visų tų sąmoningai priimtų sprendimų pasekmės — netektos gyvybės. Ir tai tik ledkalnio viršūnė, nes po užleistų ligų, po infarktų ir insultų yra liekamieji reiškiniai. Jei laiku pagalba nebuvo suteikta, žmonėms tai reiškia ilgesnę reabilitaciją, mažesnį darbingumą ir t. t." — atkreipia dėmesį Paluckas.

  Prieš kelias dienas respublikoje prasidėjo pastebimas infekcijos atvejų padidėjimas. Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad padėtis pradeda panašėti į buvusią balandį, kai šalyje buvo įvestas karantinas.

  Augant naujų užsikrėtimų skaičiui Lietuvoje griežtinamos infekcijų kontrolės priemonės. Nuo rugpjūčio 21 dienos tiek lauko, tiek vidaus kavinėse privaloma dėvėti kaukes ar kitas veido apsaugos priemones bei laikytis saugaus atstumo.

  Penktadienio ryto duomenimis, per visą laikotarpį respublikoje buvo patvirtinti 2564 COVID-19 atvejai. 1755 piliečiai pasveiko, 83 pacientai mirė.

  Dar šia tema

  Per parą šalyje nustatyti 37 nauji koronaviruso atvejai
  Lietuvoje patvirtinta 83 mirtis nuo koronaviruso
  Nielsen: Verygos išsisukinėjimai kelia abejones dėl padėties sveikatos apsaugos sistemoje
  Tegai:
  vyriausybė, socialdemokratai

  Svarbiausios temos