02:29 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (344)

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Saugumo pajėgos juos žiauriai malšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad "artimiausiomis dienomis" išspręs "problemą", susijusią su situacija šalyje. Apie tai rašo RIA Novosti.

  "Minske, kažkur, kažkam [situacija — Sputnik] nepatinka. Tai natūralu. Bet tai neturėtų jūsų jaudinti, tai mano problema, kurią privalau išspręsti, ir mes ją sprendžiame. Ir, patikėkite, išspręsime artimiausiomis dienomis", — teigė Lukašenka, kalbėdamasis su Dzeržinskio automobilių gamyklos darbuotojais.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc. Opozicija nepripažino šių rezultatų, o pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Saugumo pajėgos juos žiauriai malšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (344)

  Dar šia tema

  Merkel: Europa siekia dialogo su Lukašenka
  Cepkala: opozicija nepasiekė Tichanovskajos pripažinimo prezidente
  Latvija uždarys kontrolės punktą pasienyje su Baltarusija
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, prezidento rinkimai, Baltarusija

  Svarbiausios temos