05:16 2020 Rugsėjo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1702
 • RUB92.1625
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (377)

  Moteris, kandidatavusi į prezidentus, išvyko į šalį kitą dieną po rinkimų, penktadienį ji surengė pirmąją spaudos konferenciją

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad buvusi kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja buvo išvežta į Lietuvą jos prašymu ir jam dalyvaujant, tačiau ją supainiojo Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir vietos specialiosios tarnybos, pranešė "BelTA" valstybinė agentūra.

  Kaip pažymėta, "Tichanovskajai, pasakojo prezidentas, teko padėti su išvykimu į užsienį, taip pat ne be jo dalyvavimo".

  "Jos prašymu. Ji normali moteris, myli savo vaikus. Bet ji buvo išmesta į gaisravietę ir šiandien ji trypčioja per šiuos nuodėgulius. Ją suklaidino, supainiojo užsienio reikalų ministerija [Lietuvos — Sputnik], specialiosios tarnybos, ji jau pradėjo reikšti pareiškimus", — agentūra cituoja Lukašenkos žodžius.

  Rugpjūčio 11 dieną paaiškėjo, kad Tichanovskaja atvyko į Lietuvos teritoriją. Kaip RIA Novosti pasakojo Tichanovskajos patikėtinė Olga Kovalkova, politikė neturėjo kito pasirinkimo, kaip palikti šalį, jos išvykimą į Lietuvą "organizavo" Baltarusijos valdžia. Baltarusijos valstybės sienos komitetas teigė, kad Tichanovskaja laisvai kirto sieną su Lietuva, patikrinimo punkte prieš ją nebuvo imtasi jokių veiksmų.

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštą kartą laimėjo dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka — CRK duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo Svetlana Tichanovskaja, o ne Lukašenka.

  Pirmosiomis dienomis akcijos buvo užgniaužtos saugumo pajėgų. Prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, buvo naudojamos ašarinės dujos, vandens patrankos, garsinės granatos, guminės kulkos. Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta daugiau kaip 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų per 120 teisėsaugos pareigūnų, trys protestuotojai žuvo.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (377)

  Dar šia tema

  Cepkala: opozicija nepasiekė Tichanovskajos pripažinimo prezidente
  Tichanovskajos spaudos konferencijos metu Lietuvoje sulaikytas provokatorius
  Lukašenka pažadėjo "artimiausiomis dienomis" išspręsti situaciją Baltarusijoje
  Tegai:
  Lietuva, prezidento rinkimai, Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos