22:30 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ambasada savo komentare pabrėžė, kad beveik kasdieninės Lietuvos užsienio reikalų ministro pastabos ir pareiškimai, tiesiogiai ar netiesiogiai susiję su Rusija, "seniai nieko nestebina"

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Rusijos ambasada Lietuvoje pakomentavo Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pasisakymą apie Rusijos valdžios veiksmus Aleksejaus Navalno atžvilgiu.

  Ambasados komentaras paskelbtas diplomatinės atstovybės tinklalapyje.

  Pranešime pažymima, kad beveik kasdieninės Lietuvos užsienio reikalų ministro pastabos ir teiginiai, tiesiogiai ar netiesiogiai susiję su Rusija, "mūsų šalyje ilgą laiką nieko nestebina, juose vyrauja skubėjimas, išankstiniai nusistatymai".

  "O štai savo viešame pasisakyme dėl Rusijos piliečio Navalno sveikatos būklės Linkevičius peržengė leistinas ribas. Lietuvos diplomatijos vadovas, leisdamas sau išsakyti tokias įžeidžiamas išvadas, kaip "tyčia delsia nustatyti diagnozę", "tipinis Kremliaus požiūrio į žmogaus gyvybę pavyzdys", "bandoma slėpti pėdsakus", akivaizdžiai supranta, kad tokie kaltinimai reikalauja arba įrodymų, arba atsiprašymo", — rašoma pranešime.

  Penktadienį Linkevičius savo Twitter paskyroje pakomentavo Navalno situaciją, pabrėždamas, kad, jo nuomone, Rusijos valdžia tyčia neišleidžia tinklaraštininko gydytis į kitą šalį.

  Aleksejus Navalnas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгений Одиноков

  Prieš tai buvo paskelbta, kad Navalno gydytojas Aleksandras Murachovskis paskelbė, jog vyro būklė pagerėjo, tačiau ji yra nestabili ir neleidžia jo perkelti į kitą gydymo įstaigą.

  Ketvirtadienio rytą lėktuvas, kuriuo Navalnas skrido iš Tomsko į Maskvą, skubiai nusileido Omske dėl to, kad Navalnui skrydžio metu sutriko sveikata. Navalno spaudos sekretorė Kira Jarmyš mano, kad tinklaraštininkas buvo apnuodytas. Ji tvirtina, kad lėktuve Navalnas nevalgė ir negėrė. Ligoninė teigė, kad apsinuodijimas yra tik viena iš galimų Navalno būklės priežasčių.

  Tegai:
  Rusijos ambasada Lietuvoje, Rusijos ambasada, Linas Linkevičius, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos