09:16 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Anot agentūros šaltinių, numatytas Amerikos atstovo vizitas, skirtas situacijai Baltarusijoje aptarti

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas Stefenas Biganas (Stephen Biegun) artimiausiu metu ketina apsilankyti Rusijoje ir Lietuvoje situacijos Baltarusijoje aptarti, praneša "Reuters" su nuoroda į šaltinius.

  Anot agentūros, jis pirmiausia turi atvykti į Maskvą, o po to į Vilnių, kur apsistojo buvusi Baltarusijos kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja.

  Baltarusijos prezidento rinkimai vyko rugpjūčio 9 dieną. Po jų šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai dėl nepritarimo oficialiai paskelbtiems balsavimo rezultatams. CRK paskelbė, kad dabartinis Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka laimėjo šeštą kartą ir gavo 80,1 procento balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo Svetlana Tichanovskaja.

  Pirmomis dienomis saugumo pajėgos šiuos veiksmus slopino. Prieš demonstrantus buvo naudojamos ašarinės dujos, vandens patrankos, garsinės granatos, guminės kulkos. Vėliau teisėsaugos institucijos nutraukė mitingų rengimą ir jėgos naudojimą. Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų per 120 teisėsaugos pareigūnų, trys protestuotojai žuvo.

  Tichanovskaja šiuo metu yra Lietuvoje. Pranešta, kad politikė neturėjo kito pasirinkimo, kaip palikti šalį, jos išvykimą į respubliką "organizavo" Baltarusijos valdžia.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Dar šia tema

  Tichanovskajos spaudos konferencijos metu Lietuvoje sulaikytas provokatorius
  Lukašenka pažadėjo "artimiausiomis dienomis" išspręsti situaciją Baltarusijoje
  Latvija ir Estija nusprendė įvesti individualias sankcijas Baltarusijai
  Tegai:
  protestai, JAV, Lietuva, Rusija, Baltarusija

  Svarbiausios temos