10:11 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Prezidentas pareikalavo iš Gynybos ministerijos "pirmiausia apsaugoti Baltarusijos vakarinį perlą su centru Gardine"

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka apkaltino Vakarus "tiesioginiu kišimusi" į situaciją respublikoje po prezidento rinkimų.

  "Mes kalbame apie finansavimą, mus traukia į derybas su ESBO — aišku, kodėl jie taip elgiasi", — cituoja Lukašenką agentūra Sputnik Baltarusija.

  Baltarusijos prezidentas taip pat matė NATO šalių "karinės paramos" protestuotojams ženklus.

  "Jie viską judina link to, kad atgabentų čia tariamai naują prezidentą. Jis kreipiasi į Vakarų valstybes, šiuo atveju į NATO, siekdamas apsaugoti gyventojus. Jie atsiveža kariuomenę — ir galima uždėti kryžių ant Baltarusijos".

  Apskritai situacija respublikoje vystosi "pagal spalvotųjų revoliucijų planą", pridūrė jis. Anot šalies vadovo, "išorinis faktorius" Baltarusijoje atsirado dėl to, kad "valdžia vietoje".

  Anksčiau Lukašenka nurodė šalies karinei vadovybei naudoti "griežčiausias priemones" Baltarusijos teritoriniam vientisumui apsaugoti. Prieš tai susitikime su darbuotojais vienoje iš gamyklų jis apkaltino JAV ir Europos Sąjungą "sąmyšio" organizavimu. Visų pirma, prezidentas paskelbė, kad Varšuvoje yra specialus centras, kuriame koordinuojami protestuotojų veiksmai.

  Padėtis Baltarusijoje

  Po rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimų visoje šalyje prasidėjo protestai.

  Oficialiais duomenimis, rinkimus laimėjo Lukašenka: CRK skelbia, kad jis surinko 80,1 procento balsų. Svetlaną Tichanovskają palaikanti opozicija nesutiko su rinkimų rezultatais.

  Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos slopino veiksmus, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas prieš protestuotojus. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo išsklaidyti mitingus.

  Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų per 120 teisėsaugos pareigūnų, trys žmonės žuvo.

  Valdžia pranešė apie trijų protestuotojų mirtį. Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro atstovė sakė, kad Baltarusijos vidaus reikalų ministerija patvirtino keturių žmonių mirtį dėl sužeidimų per protestus. Tačiau kartu ministerija teigė, kad nepatvirtino tokios informacijos.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Dar šia tema

  Lukašenka papasakojo, kaip Tichanovskaja atsidūrė Lietuvoje
  Lukašenka pažadėjo "artimiausiomis dienomis" išspręsti situaciją Baltarusijoje
  Latvija ir Estija nusprendė įvesti individualias sankcijas Baltarusijai
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, Baltarusija

  Svarbiausios temos