07:27 2020 Rugsėjo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1702
 • RUB92.1625
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (377)

  Pirmadienį JAV valstybes sekretoriaus pavaduotojas Stephen'as Biegun'as atvyko į Vilnių, o vėliau planuoja keliauti į Maskvą, Kijevą ir Vieną

  VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas susitiko su Vilniuje viešinčiu JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Stephen'u Biegun'u ir jo vadovaujama delegacija, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba. 

  Susitikimo metu daugiausia dėmesio skirta situacijai Baltarusijoje, aptarti aktualūs dvišalių santykių, tarptautinio saugumo politikos klausimai.

  Akcentuota, kad Lietuva toliau dirbs su savo tarptautiniais partneriais, siekdama, kad "asmenys, kurie kenkia demokratijai ir imasi brutalių veiksmų prieš protestuotojus, atsakytų už savo veiksmus". 

  "Atkreiptas dėmesys, kad būtina paspartinti paramą Baltarusijos, taip pat Rusijos pilietinėms visuomenėms, ieškoti naujų paramos būdų. Lietuva rengia savo sąrašą sankcijų, taikytinų Baltarusijos pareigūnams. JAV paraginta padaryti tą patį", — pažymėta pranešime.

  Su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju taip pat aptarta Astravo AE, transatlantinio ryšio svarba, NATO darbotvarkės aktualijos.

  JAV valstybes sekretoriaus pavaduotojas Stephen'as Biegun'as atvyko į Vilnių pirmadienį. Lietuvos sostinėje jis susitiks su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu bei kitais Lietuvos Respublikos pareigūnais. 

  Po vizito Lietuvoje S. Biegun'as vyks į Maskvą, Kijevą ir Vieną.

  Anksčiau Lietuva parengė 32 Baltarusijos pareigūnų, kuriems gali būti taikomos sankcijos, sąrašą. Į jį taip pat įtrauktas Lukašenka. Kaip teigė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas Linas Linkevičius, sąrašas jau pateiktas tvirtinti Vidaus reikalų ministerijai. Bus taikomas tik draudimas atvykti.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc. Opozicija nepripažino šių rezultatų, o pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Saugumo pajėgos juos žiauriai numalšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (377)

  Dar šia tema

  Latvija ir Estija nusprendė įvesti individualias sankcijas Baltarusijai
  Baltarusija pranešė apie Lietuvos bandymą pažeisti šalies oro erdvę
  Lukašenka apkaltino Vakarus "tiesioginiu kišimusi" į situaciją Baltarusijoje
  Tegai:
  Baltarusija, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos