08:07 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Pirmadienį Lietuvos užsienio reikalų ministras susitiko su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju ir aptarė įvykius Baltarusijoje

  VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad susitikime su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Stephen'u Biegun'u paragino imtis ryžtingų veiksmų reaguojant į "Baltarusijos žmonių atžvilgiu pademonstruotą žiaurumą".

  "Susitikime su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Stefenu Biganu, aš paraginau imtis ryžtingų tarptautinių veiksmų reaguojant į pastaruoju metu prademonstruotą žiaurumą prieš Baltarusijos žmones. Taip pat padėkojau JAV už svarbiausią vaidmenį stiprinant Lietuvos ir regiono saugumą", — parašė Linkevičius savo Twitter paskyroje.

  JAV valstybes sekretoriaus pavaduotojas Stephen'as Biegun'as atvyko į Vilnių pirmadienį. Po vizito Lietuvoje Biegun'as vyks į Maskvą, Kijevą ir Vieną.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc. Opozicija nepripažino šių rezultatų, o pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai.

  Saugumo pajėgos juos žiauriai numalšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)
  Tegai:
  Linas Linkevičius, JAV, Baltarusija

  Svarbiausios temos