09:53 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (350)

  Lietuvos atstovai pasiūlė aptarti Baltarusijos klausimą, tačiau Rusija priminė, kad Baltarusija net nėra Baltijos jūros valstybių parlamentinės konferencijos narė

  VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Rusija yra prieš Baltarusijos politinės krizės aptarimą Baltijos jūros parlamentinėje konferencijoje, praneša RIA Novosti.

  Rusijos Federalinės asamblėjos nuolatinės delegacijos prie Baltijos jūros parlamentinės konferencijos vadovė, Valstybės Dūmos pirmininko pirmoji pavaduotoja regioninės politikos ir Šiaurės bei Tolimųjų Rytų problemų klausimais Valentina Pivnenko pareiškė, kad Rusija laikosi nesikišimo į Baltarusijos vidaus politiką principo.

  Ji papasakojo, kad per 29-ąjį Baltijos jūros parlamentinės konferencijos posėdį vaizdo konferencijos metu Lietuvos atstovai iškėlė rinkimų Baltarusijoje temą. Anot Pivnenko, Rusijos delegacija aiškiai pasakė, kad palaiko nesikišimo politiką. Tuo pat metu remiasi tais susitarimais, kurie įvyko tarp užsienio reikalų ministrų, taip pat tarp Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel.

  Rusijos delegacijos vadovė pabrėžė, kad netaktiška aptarti situaciją Baltarusijoje, nes ji nėra Baltijos jūros valstybių parlamentinės konferencijos narė, o jos paraiškos dėl narystės kaip stebėtojos buvo ne kartą atmestos.

  "Baltarusija yra savarankiška, demokratinė šalis, kurioje vyko rinkimai remiantis Konstitucija ir rinkimų įstatymo normomis", — padarė išvadą parlamentarė.

  Baltijos jūros valstybių parlamentinės konferencijos dalyviai yra 11 šalių — Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Danijos, Islandijos, Norvegijos, Rusijos, Suomijos ir Švedijos — parlamentų atstovai.

  Rugpjūčio 9 d. Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai, juose šeštą kartą laimėjo Lukašenka — VRK duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų. Šalies opozicija nepripažino rinkimų rezultatų, ji mano, kad laimėjo Svetlana Tichanovskaja.

  Po rinkimų šalyje vyksta masiniai opozicijos protestai. Pirmosiomis dienomis akcijas slopino saugumo pajėgos: prieš su rezultatais nesutinkančius protestuotojus jie naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Pa to teisėsaugos institucijos nustojo išvaikyti mitingus ir naudoti jėgą. Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau kaip 120 teisėsaugos pareigūnų.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (350)
  Tegai:
  Baltijos Jūros Valstybių Taryba (BJVT), Baltarusija, Rusija

  Svarbiausios temos