08:18 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (455)

  Biganas taip pat susitiko su Lietuvos valdžios atstovais, kad aptartų situaciją Baltarusijoje bei "Rusijos ir Kinijos grėsmes"

  VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas Stephen'as Biegun'as Vilniuje susitiko su buvusia kandidate į prezidentus Svetlana Tichanovskaja aptarti situacijos jos šalyje, pranešė JAV Valstybės departamento spaudos tarnyba.

  Pažymima, kad Biegun'as su Tichanovskaja aptarė "kaip pilietinė visuomenė gali sustiprinti demokratiją ir žmogaus teises šalyje". Taip pat spaudos tarnyba pažymėjo, kad JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas patvirtino "JAV atsidavimą Baltarusijos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui", taip pat žmonių teisę pasirinkti savo vadovus ir lemti šalies ateitį.

  Встреча замгоссекретаря США Стивена Бигэна с экс-кандидатом в президенты Белоруссии Светланой Тихановской
  © REUTERS / SVIATLANA TSIKHANOUSKAYA HEADQUA
  JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas Stefenas Biganas Vilniuje susitiko su buvusia kandidate į prezidentus Svetlana Tichanovskaja aptarti situacijos jos šalyje.

  Taip pat Biegun'as susitiko su Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu ir kitais respublikos valdžios atstovais, kad aptartų situaciją Baltarusijoje bei "pasipriešinimą Rusijos ir Kinijos grėsmėms".

  Anksčiau pranešta, kad Biegun'as nuo rugpjūčio 24 iki 27 dienos lankysis Vilniuje, Maskvoje ir Kijeve, kur susitiks su aukščiausia šalių vadovybe aptarti regioninius ir tarptautinius klausimus.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai, kuriuose šeštą kartą laimėjo Lukašenka — CRK duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų. Šalies opozicija nepripažino rinkimų rezultatų, jų manymu laimėjo Svetlana Tichanovskaja.

  Po rinkimų šalyje vyksta masiniai opozicijos protestai. Pirmosiomis dienomis akcijas slopino saugumo pajėgos: prieš su rezultatais nesutinkančius protestuotojus jie naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Pa to teisėsaugos institucijos nustojo išvaikyti mitingus ir naudoti jėgą. Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau kaip 120 teisėsaugos pareigūnų.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (455)

  Dar šia tema

  Lukašenka su sraigtasparniu ir neperšaunama liemene atvyko į rezidenciją — video
  Baltarusijos žiniasklaida paskelbė vaizdo įrašą apie incidentą pasienyje su Lietuva
  Rusija pasisakė prieš Baltarusijos svarstymą Baltijos jūros konferencijoje
  Tegai:
  Svetlana Tichanovskaja, Baltarusija

  Svarbiausios temos