20:10 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Pasak buvusios kandidatės į Baltarusijos prezidentus, ši revoliucija nėra geopolitinio pobūdžio, tai — demokratinė revoliucija

  VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja pareiškė, kad respublikoje prasidėjo "taiki revoliucija". Apie tai ji papasakojo per internetinę kalbą prieš Europos Parlamento narius.

  "Mes jau nesame opozicija — dabar mes esame dauguma, vyksta taiki revoliucija", — sakė Tichanovskaja.

  Pasak jos, ši revoliucija nėra geopolitinio pobūdžio.

  "Ši revoliucija nėra geopolitinė, tai nei prorusiška, nei antirusiška revoliucija, tai nėra ir antieuropietiška ar proeuropietiška revoliucija, tai — demokratinė revoliucija. Tai žmonių, kurie nori patys nuspręsti, laisvai pasirinkti savo vadovus ir patys nuspręsti savo likimą, kova", — pridūrė ji.

  Po rugpjūčio 9 dienos Baltarusijos prezidento rinkimų visoje šalyje prasidėjo protestai.

  Oficialiais duomenimis, rinkimus laimėjo Lukašenka: CRK skelbia, kad jis surinko 80,1 procento balsų. Svetlaną Tichanovskają palaikanti opozicija nesutiko su rinkimų rezultatais.

  Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos slopino veiksmus, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas prieš protestuotojus. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo išsklaidyti mitingus.

  Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų per 120 teisėsaugos pareigūnų, trys žmonės žuvo.

  Valdžia pranešė apie trijų protestuotojų mirtį. Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro atstovė sakė, kad Baltarusijos vidaus reikalų ministerija patvirtino keturių žmonių mirtį dėl sužeidimų per protestus. Tačiau šalies Vidaus reikalų ministerija teigė, kad tokia informacija nepatvirtinta.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Dar šia tema

  Baltarusijos žiniasklaida paskelbė vaizdo įrašą apie incidentą pasienyje su Lietuva
  Rusija pasisakė prieš Baltarusijos svarstymą Baltijos jūros konferencijoje
  Pompėjaus pavaduotojas su Tichanovskaja Lietuvoje aptarė "demokratijos stiprinimą"
  Tegai:
  Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos