21:06 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Lietuvos vadovas teigė, kad jau dabar aktyviai bendradarbiauja šiuo klausimu su savo kolega iš Lenkijos, nelaukdamas sankcijų Minskui iš ES

  VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Kaimyninės Baltarusijos šalys turėtų aktyviau remti pokyčius respublikoje, nelaukdamos Europos Sąjungos sprendimų, sakė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

  "Ieškosime, ką regiono šalys gali nuveikti daugiau, kad Baltarusijoje būtų daugiau šviesos, tiesos ir daugiau laisvės", — TASS cituoja Nausėdą.

  Prezidentas pažymėjo, kad šiuo klausimu aktyviai bendradarbiauja su Lenkijos prezidentu Andžejumi Duda.

  "Mes ieškome tamprių sprendimų nelaukiant ES reakcijos dėl sankcijų Minsko režimui", — sakė jis.

  Anksčiau Lietuva parengė asmenų, kurie, kaip įtariama, "klastojo prezidento rinkimų rezultatus" Baltarusijoje, sąrašą. Šiame sąraše yra 32 vardai, įskaitant dabartinį Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką. Lietuva siūlo uždrausti šiems žmonėms individualiai atvykti į šalį ir įšaldyti jų turtą.

  Po rugpjūčio 9 dienos Baltarusijos prezidento rinkimų visoje šalyje prasidėjo protestai.

  Oficialiais duomenimis, rinkimus laimėjo Lukašenka: CRK skelbia, kad jis surinko 80,1 procento balsų. Svetlaną Tichanovskają palaikanti opozicija nesutiko su rinkimų rezultatais.

  Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos slopino veiksmus, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas prieš protestuotojus. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo išsklaidyti mitingus.

  Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų per 120 teisėsaugos pareigūnų, trys žmonės žuvo.

  Valdžia pranešė apie trijų protestuotojų mirtį. Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro atstovė sakė, kad Baltarusijos vidaus reikalų ministerija patvirtino keturių žmonių mirtį dėl sužeidimų per protestus. Tačiau šalies Vidaus reikalų ministerija teigė, kad tokia informacija nepatvirtinta.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Dar šia tema

  "Klausytis tarp žodžių": kodėl Lietuvai geriau pristabdyti Baltarusijos klausimu
  Lietuviams patariama susilaikyti nuo lankymosi renginiuose
  Tegai:
  Baltarusija, ES, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos