18:14 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (342)

  Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis priminė, kad Lietuva turi karines struktūras ir yra NATO dalis

  VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Premjeras Saulius Skvernelis teigė nematantis jokios grėsmės respublikos saugumui dėl įvykių kaimyninėje Baltarusijoje.

  "Manau, neturėtumėme panikuoti, grėsmės nėra", — TASS cituoja Skvernelio žodžius.

  Jis priminė, kad Lietuva turi savo armiją ir karines struktūras, gebančias užtikrinti valstybės saugumą.

  "Nepamirškime, kad esame ir NATO dalis", — teigė jis.

  Skvernelis taip pat ragino gyventojus ramiai gyventi ir dirbti savo šalyje.

  Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka sakė apie "rimtą NATO kariuomenės judėjimą" Lietuvoje ir Lenkijoje ir paragino pritraukti pagrindinius ginkluotųjų pajėgų vienetus į visišką kovinę parengtį ir perkelti kariuomenę Vakarų kryptimi.

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos Federacijos karo mokslų akademijos narys, MGIMO Karinių-politinių tyrimų centro ekspertas Vladimiras Kozinas teigė, kad Minskui iš tikrųjų kyla grėsmė iš Vilniaus, nes Lietuva "priglaudė šią pagrindinę opozicionierę". Jis pridūrė, kad NATO bando kištis į Baltarusijos vidaus reikalus ir kurstyti opozicijos pajėgas šalies viduje.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai, kuriuose šeštą kartą laimėjo Lukašenka — CRK duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų. Šalies opozicija nepripažino rinkimų rezultatų, jų manymu laimėjo Svetlana Tichanovskaja.

  Po rinkimų šalyje vyksta masiniai opozicijos protestai. Pirmosiomis dienomis akcijas slopino saugumo pajėgos: prieš su rezultatais nesutinkančius protestuotojus jie naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Pa to teisėsaugos institucijos nustojo išvaikyti mitingus ir naudoti jėgą. Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau kaip 120 teisėsaugos pareigūnų.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (342)

  Dar šia tema

  ES pavadino Rusiją "pagrindine figūra" sprendžiant konfliktą Baltarusijoje
  Venckienė: Lietuvos valdžia rodo atjautą Baltarusijos tautai, bet priespaudą savai
  Tegai:
  Baltarusija, NATO, Lietuva, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos