22:47 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)

  Lietuvoje siūloma uždrausti žmonėms, kuriems taikomos sankcijos, individualiai atvykti į šalį ir įšaldyti jų turtą

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Daugiau nei šimtą Baltarusijos pareigūnų, tarp jų ir Respublikos prezidentą Aleksandrą Lukašenką, Lietuva įtraukė į atnaujintą asmenų, kuriems ketinama taikyti sankcijas, sąrašą, pranešė "TASS".

  "Užsienio reikalų ministerija pateikė Vidaus reikalų ministerijai patikslintą sąrašą. Dabar jame yra 118 asmenų, kuriuos siūloma sankcionuoti", — sakė užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus patarėja Rasa Jakilaitienė.

  Tai antrasis šalies sankcijų sąrašo variantas. Pradinį sąrašą, kuriame kartu su Lukašenka buvo 32 žmonės, kurie neva buvo susiję su Baltarusijos prezidento rinkimų klastojimu ir nepagrįstu jėgos naudojimu prieš protestuotojus, URM pateikė tvirtinti Vidaus reikalų ministerijai rugpjūčio 19 dieną.

  Kitą dieną ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, kad iškilo techninių klausimų, po kurių išsprendimo sąrašas galėtų būti paskelbtas ketvirtadienį arba penktadienį. Tačiau procesas užsitęsė. Lietuva siūlo uždrausti šiems žmonėms individualiai atvykti į šalį ir įšaldyti jų turtą.

  Po rugpjūčio 9 dienos Baltarusijos prezidento rinkimų visoje šalyje prasidėjo protestai.

  Oficialiais duomenimis, rinkimus laimėjo Lukašenka: CRK skelbia, kad jis surinko 80,1 procento balsų. Svetlaną Tichanovskają palaikanti opozicija nesutiko su rinkimų rezultatais.

  Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos slopino veiksmus, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas prieš protestuotojus. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo išsklaidyti mitingus.

  Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų per 120 teisėsaugos pareigūnų, trys žmonės žuvo.

  Valdžia pranešė apie trijų protestuotojų mirtį. Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro atstovė sakė, kad Baltarusijos vidaus reikalų ministerija patvirtino keturių žmonių mirtį dėl sužeidimų per protestus. Tačiau šalies Vidaus reikalų ministerija teigė, kad tokia informacija nepatvirtinta.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)

  Dar šia tema

  Baltarusijos valdžia gadina Rusijos žurnalistų pasus
  Skvernelis padėkojo Latvijai už elektros prekybos su Baltarusija sustabdymą
  Tichanovskaja teigė, kad Biegun'as pažadėjo padėti Baltarusijos opozicijai
  Tegai:
  Užsienio reikalų ministerija (URM), prezidento rinkimai, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos