18:26 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Jų įtraukimas į sankcijų sąrašus reiškia, kad JAV valdžia taiko apribojimus prekių eksportui, reeksportui ir perdavimui pagal galiojančius teisės aktus asmenims ir organizacijoms, kurios kelia riziką JAV nacionalinio saugumo ir užsienio politikos interesams

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Vašingtonas įtraukė du Rusijos gynybos ministerijos mokslinių tyrimų institutus į sankcijų sąrašą, pranešama JAV Komercijos departamente. Šį dokumentą Federalinio registro tinklalapyje paskelbė JAV Prekybos departamento Pramonės ir saugumo biuras.

  Tariamai šios organizacijos dirba su cheminiais ir biologiniais ginklais.

  Ribojamosios priemonės buvo įvestos 33-iajam Centriniam mokslinių tyrimų ir bandymų institutui, 48-ajam centriniam mokslinių tyrimų institutui Kirove, Sergijev Posade ir Jekaterinburge, taip pat Pramonės ir prekybos ministerijai pavaldžiam Valstybiniam organinės chemijos ir technologijos mokslinių tyrimų institutui.

  Birželio mėnesį 48-asis Centrinis mokslinių tyrimų institutas tikrino Rusijos vakciną nuo koronaviruso dėl toksiškumo, saugumo, imunogeniškumo ir apsauginio efektyvumo. Gamalėjaus centro, kuriame buvo kuriamas vaistas, vadovas padėkojo instituto vadovybei ir darbuotojams už vaisingą ir kokybišką darbą.

  Šių organizacijų įtraukimas į JAV Komercijos departamento sankcijų sąrašus reiškia, kad JAV valdžia taiko apribojimus prekių eksportui, reeksportui ir perdavimui pagal galiojančius teisės aktus asmenims ir organizacijoms, kurios kelia riziką JAV nacionalinio saugumo ir užsienio politikos interesams.

  Rusijos senatorius Olegas Morozovas komentare RIA Novosti sprendimą paaiškino kaip Vašingtono pralaimėjimą kuriant vakciną. Jo manymu, JAV nori uždaryti Vakarų rinkas rusiškam preparatui, tačiau jis bet kokiu atveju bus reikalingas.

  Dar šia tema

  Rusijos saugumo taryba: JAV įvykdo iki 75 proc. visų kibernetinių atakų
  Rusijos užsienio reikalų ministerija sukritikavo Lietuvos kišimąsi į Baltarusijos reikalus
  Ekspertas: už ES informacinio spaudimo Baltarusijai stovi JAV
  Tegai:
  Rusija, sankcijos, JAV

  Svarbiausios temos