05:31 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)

  Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus įsitikinusi, kad protestai respublikoje neišblėso: ji pareiškė, kad opozicijos šalininkai eis iki galo

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja nemato jokių įrodymų apie Rusijos skiriamą palaikymą Baltarusijos valdžiai, išskyrus Rusijos prezidento Vladimiro Putino Aleksandrui Lukašenkai išsakytus sveikinimus su pergale rinkimuose. Apie tai rašo Sputnik Baltarusija.

  "Mes žinome, kad Vladimiras Putinas pasveikino Lukašenką su pergale rinkimuose, bet aš manau, kad vėliau jis pamatė žmonių nusiteikimą, matė visas šias demonstracijas, kurios vyksta prieš tai. Kitų jokių palaikymo įrodymų aš nematau", — sakė Tichanovskaja.

  Anksčiau Rusijos Federacijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Baltarusija pati turi nuspręsti, ar jai reikia kitų šalių pagalbos sprendžiant esamą politinę situaciją. Maskva yra pasirengusi padėti, tačiau ji nesikiš, sakė Peskovas.

  Protestai neišblėso

  Tichanovskajos manymu, protestai respublikoje neišblėso: ji pareiškė, kad opozicijos šalininkai eis iki galo.

  "Protestai neišblėso, viskas eina sena vaga. Žinoma, per savaitę įkarštis kai kur gali sumažėti, tačiau savaitgalį viskas grįš į savo vėžes. Ir pagrindinė priežastis, dėl kurios žmonės nebėra pasirengę priimti buvusio prezidento — jie prarado pasitikėjimą juo", — įsitikinusi ji.

  Politikė taip pat patikino, kad protestai šalyje išliks taikūs.

  "Baltarusiai — taiki tauta. Jokiu būdu neperžengsime šios ribos. Žmonės nori vieno: kad Lukašenka pasitrauktų, ir mes tai pasieksime taikių demonstracijų ir streikų keliu", — sakė Svetlana Tichanovskaja.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Pirmosiomis dienomis akcijas slopino saugumo pajėgos: prieš su rezultatais nesutinkančius protestuotojus jie naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Po to teisėsaugos institucijos nustojo išvaikyti mitingus ir naudoti jėgą. Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau kaip 120 teisėsaugos pareigūnų.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)

  Dar šia tema

  Nuo protestų pradžios 11 Baltarusijos piliečių paprašė prieglobsčio Lietuvoje
  Vilnius priėmė rezoliuciją dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje
  Ekspertas: uždraudusios energiją iš BelAE, Baltijos šalys turės uždrausti ir rusų
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Aleksandras Lukašenka, Svetlana Tichanovskaja, Baltarusija

  Svarbiausios temos