05:04 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Lietuvos Respublika savo sprendime vadovaujasi ne teisiniais, o politiniais motyvais, mano ekspertas Michailas Jofė

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Lietuvos valdžia atvykimo į šalį kai kuriems Baltarusijos pareigūnams draudimą galės pagrįsti tik savo politinėmis pažiūromis, interviu Sputnik Lietuva pasakė Tarptautinės rusakalbių teisininkų asociacijos viceprezidentas Michailas Jofė.

  Lietuva patikslino asmenų, kuriems Vilnius planuoja taikyti sankcijas, sąrašą. Į jį pateko daugiau nei šimtas Baltarusijos pareigūnų, įskaitant šalies prezidentą Aleksandrą Lukašenką.

  Į sąrašą įtrauktiems asmenims siūloma uždrausti atvykti į Lietuvą ir, jei yra galimybė, įšaldyti jų aktyvus šalies finansų įstaigose.

  Ekspertas Michailas Jofė pažymėjo, kad Lietuvos valdžia priima ne teisinį, o politinį sprendimą.

  "Be abejo, šiandien matome, kad Baltarusijos Respublikos vadovui daromas visoks spaudimas, įskaitant ir tokį, kurio ėmėsi Lietuvos vyriausybė — susijęs su draudimais. Reikia suprasti, kad šioje situacijoje būtent JAV valdžia davė startą tokiems veiksmams, kuriuos šiandien įgyvendina Lietuvos valdžia. Jei pakomentuotume tai teisiniu požiūriu, tai valstybė, be abejo, turi teisę apriboti bet kurio piliečio atvykimą į savo teritoriją. Kitas klausimas — pagrindas... Jie turi nurodyti, kad tai kelia grėsmę Lietuvos saugumui, kelia grėsmę ir kitas pasekmes", — pasakė jis.

  Jofės manymu, šiuo atveju priežastys bus neaiškios, nes Lietuvos valdžia vadovaujasi savo politinėmis pažiūromis.

  Po rugpjūčio 9 dienos Baltarusijos prezidento rinkimų visoje šalyje prasidėjo protestai.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Oficialiais duomenimis, rinkimus laimėjo Lukašenka: CRK skelbia, kad jis surinko 80,1 procento balsų. Svetlaną Tichanovskają palaikanti opozicija nesutiko su rinkimų rezultatais.

  Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos slopino veiksmus, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas prieš protestuotojus. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo išsklaidyti mitingus.

  Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų per 120 teisėsaugos pareigūnų, trys žmonės žuvo.

  Valdžia pranešė apie trijų protestuotojų mirtį. Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro atstovė sakė, kad Baltarusijos vidaus reikalų ministerija patvirtino keturių žmonių mirtį dėl sužeidimų per protestus. Tačiau šalies Vidaus reikalų ministerija teigė, kad tokia informacija nepatvirtinta.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)
  Tegai:
  JAV, sankcijos, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos