07:23 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (330)

  Anot konservatorių vadovo, tokie informacijos centrai galėtų prisidėti plėtojant dialogą su Vakarų demokratine bendruomene

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis pasiūlė buvusiai opozicijos kandidatei Baltarusijos prezidento rinkimuose Svetlanai Tichanovskajai sukurti Baltarusijos atstovybių tinklą ES šalyse, taip pat už Atlanto. Jis apie tai parašė atvirame laiške.

  Jo nuomone, lietuviai gali pasidalyti savo "nepriklausomybės atkūrimo" patirtimi.

  Landsbergis teigė, kad vienas efektyviausių įrankių, padėjusių skleisti informaciją apie Lietuvos laisvės siekį Vakarų pasaulyje buvo vadinamieji informacijos centrai. Šią priemonę taip pat gali naudoti Baltarusijos nacionalinė koordinavimo taryba, kurią inicijavo Tichanovskaja.

  Politikas mano, kad dabartinio šalies prezidento Aleksandro Lukašenkos režimas tariamai daro viską, kad sutrikdytų šios tarybos veiklą, todėl būtina užtikrinti saugų jos funkcionavimą.

  "Tokios atstovybės galėtų tapti vieta, kurioje skleidžiama aiški žinia apie Baltarusijos žmonių laisvės ir teisingumo siekius, telkiama diasporos parama, vystomas dialogas su Vakarų demokratine bendruomene siekiant visiems bendro tikslo — laisvos ir nepriklausomos Baltarusijos", — rašo Landsbergis.

  Pasak jo Lietuva, kuri pastaraisiais dešimtmečiais yra "tapusi prieglobsčiu daugeliui Lukašenkos režimo persekiojamų žmonių", neabejotinai būtų pirmoji Europos Sąjungos ir NATO valstybė, galinti paremti tokios atstovybės įkūrimą sostinėje Vilniuje.

  Landsbergis pasiūlė suteikti reikiamą politinę, teisinę ir kitokią paramą šiai idėjai įgyvendinti.

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos oficialiais CRK duomenimis, laimėjo Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo šiuo metu Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Pirmosiomis dienomis demonstrantų veiksmai buvo užgniaužti saugumo pajėgų, prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rinkimų rezultatais, specialios pajėgos naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo naudoti jėgą prieš protestuotojus.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerija pasmerkė Vilniaus kišimąsi į Baltarusijos vidaus reikalus. Oficiali ministerijos atstovė Marija Zacharova teigė, kad savo veiksmais Lietuva tik "bloginą padėtį", užuot leidusi kaimyninės šalies žmonėms išspręsti situaciją savo jėgomis.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (330)

  Dar šia tema

  Tichanovskaja pasisakė apie Lukašenkos palaikymą iš Rusijos pusės
  Putinas: kol kas Baltarusijoje nėra būtinybės naudoti Rusijos pajėgas
  Lukašenka apkaltino Lenkiją ketinimu aneksuoti Gardino sritį
  Tegai:
  Baltarusija, Lietuva, Svetlana Tichanovskaja, Gabrielius Landsbergis

  Svarbiausios temos