21:40 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)

  Pasak Estijos premjero, Baltijos šalių politikų delegacija planavo susitikti su savo kolegomis baltarusiais, taip pat su pilietinės visuomenės atstovais

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Baltarusijos valdžia pasisakė prieš Baltijos šalių ministrų pirmininkų planus organizuoti konsultacijas Minske dėl situacijos šalyje. Apie tai ketvirtadienį pranešė Estijos ministras pirmininkas Juris Ratas.

  "Taip, aš pasiūliau, kad į Minską vyktų trys [Baltijos šalių] premjerai ir trys užsienio reikalų ministrai. Mes susisiekėme su Baltarusijos užsienio reikalų ministerija ir vyriausybės kanceliarija. Ir mes, kaip ir visi kiti ES šalių vadovai, gavome atsakymą, kad su mumis nenorima kontaktuoti", — interviu portalui ERR sakė Estijos ministrų kabineto vadovas.

  Pasak jo, Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu praėjusį ketvirtadienį per telefoninį pokalbį pateikė atitinkamą pasiūlymą savo kolegai Baltarusijoje Vladimirui Makėjui. Minske, pasak Rato, Baltijos šalių politikų delegacija planavo susitikti su Baltarusijos valdžios ir pilietinės visuomenės atstovais.

  "Nemanau, kad Baltarusijos valdžia šiandien eina teisingu keliu, kad nepaiso jokių tarptautinių kontaktų. Kad būtų rasta išeitis iš susiklosčiusios situacijos, kaip tik ir reikia bendrauti tarptautiniu lygiu", — sakė Estijos ministras pirmininkas.

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, oficialiais CRK duomenimis, laimėjo Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo šiuo metu Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Pirmosiomis dienomis demonstrantų veiksmai buvo užgniaužti saugumo pajėgų, prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rinkimų rezultatais, specialios pajėgos naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo naudoti jėgą prieš protestuotojus.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerija pasmerkė Vilniaus kišimąsi į Baltarusijos vidaus reikalus. Oficiali ministerijos atstovė Marija Zacharova teigė, kad savo veiksmais Lietuva tik "blogina padėtį", užuot leidusi kaimyninės šalies žmonėms išspręsti situaciją savo jėgomis.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)

  Dar šia tema

  Pulokas: ES ambasadorių susitikimas su Baltarusijos URM praėjo gerai
  Baltarusija ir kova su COVID-19: apie ką Putinas kalbėjo dideliame interviu
  Putinas: kol kas Baltarusijoje nėra būtinybės naudoti Rusijos pajėgas
  Tegai:
  Minskas, Baltijos šalys, Baltarusija, Talinas

  Svarbiausios temos