12:24 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Šios kareivinės yra pirmosios, kurios pastatytos po Lietuvos įstojimo į NATO 2004 metais, jose karių patogumui įrengtos darbo ir mokymosi patalpos, nauja karių sporto ir laisvalaikio infrastruktūra

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Lietuvos kariuomenė pasipildė 2020 metų pradžioje pastatytomis dvejomis kareivinėmis bei štabo pastatu, praneša Lietuvos krašto apsaugos ministerija.

  Pažymima, kad atidarytos kareivinės Rukloje ir Tauragės rajone bei štabo pastatas Radviliškyje suteikia daugiau nei 600 gyvenamųjų vietų kariams ir per 150 naujų administracinių darbo vietų.

  Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pabrėžė, kad sugrąžinus nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, pradėjus sparčiau komplektuoti karinius dalinius ir į šalį atvykus sąjungininkų kariams, kariuomenės infrastruktūros atnaujinimas ir naujos kūrimas yra tarp svarbiausių prioritetų.

  "Mums svarbu, kad karys būtų gerai aprūpintas, turėtų geras tarnybos, gyvenimo ir buities sąlygas", — pasakė ministras.

  Kaip pranešama, šiuo metu daugelyje Lietuvos kariuomenės dalinių kariai gyvena renovuotose ir šiuolaikiniams karių poreikiams pritaikytose, bet dar sovietmečiu statytose kareivinėse. Naujosios kareivinės — tai pirmas žingsnis pereinant prie naujos kokybės, taip užtikrinant karių tarnybai ir buičiai reikalingas sąlygas.

  Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų batalione, Tauragės rajone, 200 nuolatinės privalomosios pradinės ir profesinės karo tarnybos karių įsikūrė dar šį pavasarį, prireikus, jose galės apsigyventi ir sąjungininkų kariai. Pastate yra įrengtos miegamosios ir administracinės patalpos, ateityje planuojama čia įrengti ir sporto kompleksą. Šios kareivinės yra pirmosios, kurios pastatytos po Lietuvos įstojimo į NATO 2004 metais.

  Kitas "Žemaitijos" brigadai priklausantis vienetas taip pat atšventė įkurtuves — Radviliškyje dislokuotas kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono štabas įsikėlė į naujas patalpas — jų reikmėms įkurta apie 100 darbo vietų, kurios įrengtos moduliniuose ir kilnojamuosiuose statiniuose.

  Tuo tarpu Rukloje, Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos pulko teritorijoje, duris atvėrė naujos kareivinės, skirtos Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariams. Šiose trijų aukštų kareivinėse gyvena per 400 karių. Čia taip pat karių patogumui įrengtos darbo ir mokymosi patalpos, nauja karių sporto ir laisvalaikio infrastruktūra.

  Dviejų naujų kareivinių ir štabo pastato investicijos siekia 9,4 mln. eurų. Siekiant mažinti eksploatacijos kaštus, kareivinės atitinka A+ ir A energinio naudingumo klasės reikalavimus.

  Be to, per kelerius metus planuojama Šiaulių mieste, Šilalės rajone ir Rokantiškėse (Vilniaus r.) pastatyti tris karinius miestelius su naujomis kareivinėmis ir kita reikiama karine infrastruktūra.

  Tegai:
  kariai, Krašto apsaugos ministerija

  Svarbiausios temos