09:46 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (102)

  Komisijos duomenimis, jau yra žinoma, kad vienam kandidatui jį palaikančių rinkėjų parašų surinkti nepavyko, o šeši kandidatai jau gali džiaugtis turėdami patvirtintus 1000 juos palaikančių rinkėjų parašų

  VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Ne visi politinės kampanijos dalyviais vienmandatėse apygardose užregistruoti asmenys surinko reikiamą parašų skaičių, praneša Vyriausioji rinkimų komisija. 

  Vienmandatėse apygardose save keliantys arba partijų iškelti kandidatai iki rugpjūčio 27 dienos turėjo surinkti po vieną tūkstantį juos remiančių tos rinkimų apygardos, kurioje kandidatuoja, rinkėjų parašų ir grąžinti parašų rinkimo lapus apygardos rinkimų komisijoms.

  "Praėjus dienai nuo parašų rinkimo termino pabaigos jau aiškėja, kad ne visi politinės kampanijos dalyviais vienmandatėse apygardose užregistruoti asmenys varžysis dėl Seimo nario mandato", — teigiama VRK pranešime.

  Iš 30 save išsikėlusių kandidatų ir 7 kandidatų, kuriuos vienmandatėse apygardose iškėlė partijos, parašų rinkimo laikotarpiu atkrito penki asmenys, kurie atšaukė pareiškinius dokumentus dar parašų rinkimo laikotarpiu. Du iš jų tai padarė dėl to, kad ketina dalyvauti rinkimuose kartu su politinėmis partijomis.

  Laura Matjošaitytė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  VRK duomenimis, jau yra žinoma, kad vienam kandidatui jį palaikančių rinkėjų parašų surinkti nepavyko, o šeši kandidatai jau gali džiaugtis turėdami patvirtintus 1000 juos palaikančių rinkėjų parašų.  

  Ar likusių kandidatų surinkti parašai yra tinkami, paaiškės ne vėliau kaip iki rugsėjo 6 dienos truksiančio rinkėjų parašų tikrinimo.

  Galutiniai kandidatų į Seimo rinkimus sąrašai bus paskelbti likus mėnesiui iki rinkimų, ne vėliau kaip rugsėjo 11 dieną.

  VRK anksčiau šią savaitę skelbtais duomenimis, perrinkimo į Seimą siekia daugiau nei 94 proc. dabartinių parlamentarų, t. y. 132 iš 140 Seimo narių.

  Seimo rinkimų kampanijoje dalyvauja ir dauguma dabartinės Vyriausybės ministrų: Seimo rinkimuose kandidatuos 9 iš 15 dabartinės Vyriausybės narių. Seimo nario mandato siekia Elektrėnų meras Kęstutis Vaitukaitis, Radviliškio meras Antanas Čepononis ir Trakų rajono merė Edita Rudelienė.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (102)

  Dar šia tema

  Seimo rinkimuose dalyvauja 9 iš 15 Vyriausybės narių
  Tegai:
  rinkimai, Vyriausioji rinkimų komisija

  Svarbiausios temos