16:04 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (480)

  Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovo, bėda yra ta, kad Baltarusijos valdžia "neina į jokį dialogą"

  VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Europos Sąjungos šalys yra pasirengusios dalyvauti sprendžiant krizę Baltarusijoje, tačiau tai būtų įmanoma tik gavus Minsko sutikimą, kurio šiuo metu nėra. Apie tai praneša TASS su nuoroda į užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių.

  "Europos Sąjungos šalys nori dalyvauti sprendžiant krizę Baltarusijoje. Vokietijos požiūris yra aiškesnis", — teigė jis. "Bėda yra ta, kad režimas (Baltarusijos valdžia) neina į jokį dialogą", — pridūrė Linkevičius.

  Baltarusijoje jau trečią savaitę po prezidento rinkimų, vykusių rugpjūčio 9 dieną, vyksta protestai.

  Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc. Opozicija nepripažino šių rezultatų, o pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą. Ji inicijavo Koordinacijos tarybos, kurios užduotis yra surengti naujus rinkimus, sukūrimą.

  Savo ruožtu Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka tvirtina, kad respublikos "nepastovūs kaimynai" ne tik atvirai pareiškia savo poziciją dėl pakartotinių rinkimų šalyje, bet ir pradeda kištis į šalies vidaus reikalus bei daryti spaudimą valstybei.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (480)
  Tegai:
  Baltarusija, ES, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos