08:41 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (350)

  Praėjusią savaitę Tichanovskaja sakė, kad įvykiai respublikoje turėtų likti jos vidiniu reikalu, ir išreiškė nuomonę, kad Rusijos pagalbos gali prireikti derybų su valdžia atveju

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Buvusi Baltarusijos kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja sakė, kad Baltarusijos opozicija yra pasirengusi svarstyti tarptautinių organizacijų tarpininkavimo galimybę dialoge su respublikos valdžia, praneša RIA Novosti.

  "Mes visada sakėme, kad palaikome taikų krizės sureguliavimą ir esame atviri deryboms. Esame pasirengę apsvarstyti galimybę tarpininkauti tarptautinėms organizacijoms, kad būtų lengviau pradėti dialogą", — cituoja Tichanovskają atstovai spaudai.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, komentuodamas pasiūlymus dėl ESBO tarpininkavimo Baltarusijoje, priminė, kuo Vakarų tarpininkavimo pastangos Ukrainoje baigėsi 2014 metais, kai "buvo pasiektas susitarimas, pasirašytas Vokietijos, Lenkijos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrų, o ryte opozicija nusprendė kitaip". Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paskelbė apie bandymus "patraukti" Baltarusijos valdžios institucijas deryboms su ESBO dėl esamos padėties. Savo ruožtu ES visapusiškai palaikė ESBO pasiūlymus dėl dialogo Baltarusijoje ir pareiškė, kad yra pasirengusi suteikti paramą jų pažangai.

  Praėjusią savaitę Tichanovskaja sakė, kad įvykiai respublikoje turėtų likti jos vidiniu reikalu, ir išreiškė nuomonę, kad Rusijos pagalbos gali prireikti derybų su valdžia atveju.

  Masiniai protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, CRK duomenimis, šeštą kartą laimėjo dabartinis prezidentas Lukašenka, surinkęs 80,1 % balsų. Opozicija teigia, kad rinkimus laimėjo Tichanovskaja.

  Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, jos panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas ir gumines kulkas. Vėliau teisėsaugos institucijos liovėsi vaikyti mitingų dalyvius ir naudoti jėgą. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių.

  Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų — per 120 teisėsaugos pareigūnų. Remiantis oficialiais duomenimis, trys protestuotojai mirė.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (350)

  Dar šia tema

  Pompėjaus pavaduotojas su Tichanovskaja Lietuvoje aptarė "demokratijos stiprinimą"
  Tichanovskaja teigė, kad Biegun'as pažadėjo padėti Baltarusijos opozicijai
  Tichanovskaja pareiškė, kad laikas kalbėtis su Rusija dar neatėjo
  Tichanovskaja pasisakė apie Lukašenkos palaikymą iš Rusijos pusės
  Tegai:
  derybos, Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos