04:48 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (330)

  Šio dokumento plėtra tapo žinoma netrukus po Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų paskelbimo

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Lietuva, Latvija ir Estija pirmadienį paskelbs sankcijas maždaug 30 Baltarusijos valdininkų, įskaitant Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką, praneša "Reuters" su nuoroda į Lietuvos vadovą Gitaną Nausėdą.

  Anot Nausėdos, "šis sąrašas yra pirmas žingsnis ir ateityje gali būti išplėstas".

  Netrukus paskelbus Baltarusijos rinkimų, kuriuose laimėjo dabartinis prezidentas, rezultatus ir kandidatės į prezidentus Svetlanos Tichanovskajos išvykimą į Lietuvą, Vilnius paskelbė rengiantis sankcijų sąrašą Baltarusijos valdininkams, kurie, pasak Lietuvos valdžios, užsiima "balsavimo rezultatų klastojimu" ir "smurtu prieš protestuojančius".

  Iš pradžių Lietuvos užsienio reikalų ministerija paskelbė, kad sąraše yra 32 žmonės, kuriems bus uždrausta įvažiuoti į Lietuvą, tačiau vėliau tapo žinoma, kad sąrašas išplėstas iki 118 vardų.

  Savo ruožtu Lukašenka pažadėjo Lietuvai reaguoti į sankcijas ir nurodė vyriausybei ištirti Baltarusijos krovinių srautų perorientavimo iš Lietuvos uostų klausimą. Kaip pabrėžė Baltarusijos lyderis, Minsko nereikėtų gąsdinti sankcijomis.

  Ekspertų teigimu, jei Baltarusijos prezidento planas bus įgyvendintas, Lietuvos uostai gali prarasti milijardus dolerių.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (330)

  Dar šia tema

  COVID-19 paveiktų šalių sąrašą papildė Baltarusija, Italija, Slovėnija ir Slovakija
  Latvija atsisako Baltarusijos elektros — Lietuvai pavyko?
  Tegai:
  sankcijos, Minskas, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos