22:37 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)

  Migracijos departamentas duomenis apie šiuos Baltarusijos asmenis pirmadienį įrašė į užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvą, nacionalinį sąrašą

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė pasirašė įsakymą, kuriuo uždrausta atvykti į Lietuvą Baltarusijos piliečiams pagal sąrašą.

  "Sąraše — 30 asmenų, kurie prisidėjo pažeidžiant tarptautinius rinkimų standartus ir žmogaus teises, taip pat vykdant represijas prieš pilietinę visuomenę ir demokratinę opoziciją", — rašoma pranešime.

  Minėto Tamašunienės įsakymo galutinį sąrašo variantą Užsienio reikalų ministerija pateikė praėjusį ketvirtadienį. Pabrėžiama, kad gavus papildomus teikimus, sąrašas gali būti pildomas.

  Migracijos departamentas duomenis apie šiuos Baltarusijos asmenis pirmadienį įrašė į užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvą, nacionalinį sąrašą.

  Pablogėjus padėčiai Baltarusijoje po prezidento rinkimų, Vilnius paskelbė ketinantis taikyti asmenines sankcijas 32 Baltarusijos pareigūnams, atitinkamas dokumentas buvo pateiktas Vidaus reikalų ministerijai rugpjūčio 19 dieną. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad Užsienio reikalų ministerija išplėtė sankcijų sąrašą iki 118 asmenų. Tiek pirmojoje, tiek antrojoje dokumento versijose numatytos sankcijos dabartiniam Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai.

  Anot Lietuvos valdžios, visi sąraše esantys žmonės buvo įtariami "rugpjūčio 9 dieną vykusių prezidento rinkimų rezultatų klastojimu", taip pat nepagrįstu jėgos naudojimu prieš protestuotojus.

  Lietuva siūlo uždrausti šiems žmonėms atvykti į šalį ir įšaldyti jų turtą.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)

  Dar šia tema

  Sinkevičius sukritikavo Baltarusijos sprendimą atšaukti krovinius iš Klaipėdos uosto
  Lietuvos URM nusivylė ES sankcijų Baltarusijai mastu
  "Lukašenka niekada neatleis": Lietuva gali prarasti "ekonomikos dievą"
  Tegai:
  sankcijos, Baltarusija, Vidaus reikalų ministerija (VRM)

  Svarbiausios temos