17:06 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (347)

  Vokietijos ir Baltarusijos strateginės konsultacinės grupės, sukurtos abiejų šalių užsienio reikalų ministrų iniciatyva, nariai iš Vokietijos nusprendė nedelsiant nutraukti savo dalyvavimą joje

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Vokietijos ir Baltarusijos konsultacinės grupės nariai Vokietijoje sustabdė darbą, nes dėl dabartinių įvykių Baltarusijoje jos tikslai plėtoti dvišalius santykius nepasiekiami, sakė Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Kristoferis Burgeris (Christopher Burger). Apie tai praneša RIA Novosti.

  "Taip pat galiu jus informuoti, kad dėl pastarojo meto įvykių Baltarusijoje Vokietijos ir Baltarusijos strateginės konsultacinės grupės, sukurtos abiejų šalių užsienio reikalų ministrų iniciatyva, nariai iš Vokietijos nusprendė nedelsiant nutraukti savo dalyvavimą joje", — sakė jis pirmadienį vykusios trumposios spaudos konferencijos metu.

  Jis paaiškino, kad grupės tikslas yra plėtoti dvišalius santykius politikoje, ekonomikoje ir kultūroje.

  "Atsižvelgiant į dabartinius įvykius, tai nepasiekiama", — sakė jis.

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, CRK duomenimis, šeštą kartą laimėjo dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 % balsų.

  Opozicijos teigimu, rinkimus laimėjo Svetlana Tichanovskaja. Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, buvo panaudotos ašarinės dujos, vandens patrankos, garsinės granatos ir guminės kulkos. Vėliau teisėsaugos institucijos liovėsi slopinti mitingus ir naudoti jėgą.

  Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų — per 120 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia pranešė apie trijų protestuotojų mirtį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (347)

  Dar šia tema

  Landsbergis pasiūlė Tichanovskajai įsteigti "Baltarusijos atstovybę" Vilniuje
  Talinas paskelbė apie Minsko atsisakymą priimti Baltijos šalių premjerus Baltarusijoje
  Nausėda paskelbė pasirengęs Minskui skirti sankcijų sąrašą
  Tegai:
  Baltarusija, Vokietija

  Svarbiausios temos