03:15 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Lietuva uždraudė atvykti į šalį asmenims, "atsakingiems už sukčiavimą prezidento rinkimuose ir žiaurumą prieš taikius demonstrantus Baltarusijoje"

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad Baltarusijos prezidento ir pareigūnų atžvilgiu priimtas sankcijų paketas — tai tik pirmas žingsnis.

  Apie tai jis parašė savo Twitter paskyroje.

  "Šiandien Lietuva, bendradarbiaudama su Latvija ir Estija, priėmė sankcijas tam tikriems Baltarusijos piliečiams, įskaitant buvusį prezidentą, atsakingiems už cinišką rinkimų klastojimą ir žiaurumą Baltarusijos žmonių atžvilgiu. Šis sankcijų paketas — tik pirmas žingsnis", — parašė URM vadovas.

  Anksčiau Lietuvos vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė pasirašė įsakymą, kuriuo uždrausta atvykti į Lietuvą Baltarusijos piliečiams pagal sąrašą. Pasak jos, sąraše — 30 asmenų, kurie prisidėjo pažeidžiant tarptautinius rinkimų standartus ir žmogaus teises, taip pat vykdant represijas prieš pilietinę visuomenę ir demokratinę opoziciją.

  Pablogėjus padėčiai Baltarusijoje po prezidento rinkimų, Vilnius paskelbė ketinantis taikyti asmenines sankcijas 32 Baltarusijos pareigūnams, atitinkamas dokumentas buvo pateiktas Vidaus reikalų ministerijai rugpjūčio 19 dieną. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad Užsienio reikalų ministerija išplėtė sankcijų sąrašą iki 118 asmenų. Tiek pirmojoje, tiek antrojoje dokumento versijose numatytos sankcijos dabartiniam Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai.

  Anot Lietuvos valdžios, visi sąraše esantys žmonės buvo įtariami "rugpjūčio 9 dieną vykusių prezidento rinkimų rezultatų klastojimu", taip pat nepagrįstu jėgos naudojimu prieš protestuotojus. Lietuva siūlo uždrausti šiems žmonėms atvykti į šalį ir įšaldyti jų turtą.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Dar šia tema

  Latvija ir Estija uždraudė Lukašenkai atvykti į šalį
  Tegai:
  sankcijos, Baltarusija, Lietuva, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos