17:39 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Lietuva uždraudė atvykti 30 Baltarusijos piliečių, tarp jų ir dabartiniam Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai

  VILNIUS, rugsėjo 1 — Sputnik. Bendras Baltijos šalių asmeninių sankcijų sąrašas atsakingiems, anot Vilniaus, už "Baltarusijos prezidento rinkimų klastojimą ir smurto prieš protestuotojus naudojimą" nėra galutinis. Apie tai pranešė Lietuvos vidaus reikalų ministerijos vadovė Rita Tamašunienė.

  "Tai nėra galutinis sąrašas, tai tikėtina, kad jis bus papildytas", — ministrės žodžius cituoja TASS.

  Anksčiau Lietuvos vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė pasirašė įsakymą, kuriuo uždrausta atvykti į Lietuvą 30 Baltarusijos piliečių. Sankcijos numatytos ir dabartiniam Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai.

  Apie sankcijų Baltarusijai rengimą Vilnius paskelbė netrukus pasibaigus kaimyninės šalies prezidento rinkimams, kuriuos laimėjo dabartinis prezidentas Lukašenka.

  Nuo pat Baltarusijos protestų pradžios oficialus Vilnius aktyviai ir atvirai palaikė Baltarusijos opoziciją. Taip pat praėjus dienai po rinkimų į Lietuvą atvyko kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja. Po to ji ne kartą ragino surengti taikius protestus Baltarusijoje.

  Anksčiau Lukašenka sakė, kad Minskas atsakys į Vilniaus sankcijas. Baltarusijos vadovas nurodė vyriausybei ištirti Baltarusijos krovinių srautų perorientavimo iš Lietuvos uostų klausimą. Kaip pabrėžė Baltarusijos lyderis, Minsko nereikėtų gąsdinti sankcijomis.

  Ekspertų teigimu, jei Baltarusijos prezidento planas bus įgyvendintas, Lietuvos uostai gali prarasti milijardus dolerių.

  Dar šia tema

  Ekspertas: dėl beprotiškų Lietuvos sprendimų Baltarusijos tranzitas atiteks Rusijai
  Seimo rinkimų kampanija — Baltarusija vietoj Lietuvos
  Lietuvoje pasirašytas nacionalinių sankcijų prieš Baltarusijos pareigūnus sąrašas
  Vokietija sustabdė dalyvavimą konsultacinėje grupėje su Baltarusija
  Baltarusijai priimtas sankcijų paketas — tai tik pradžia, pareiškė Linkevičius
  Pradėjus veikti Astravo AE, Baltijos šalys nustos prekiauti elektra su Baltarusija
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos