10:06 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Kaip pabrėžė Baltarusijos valstybės vadovas, Minskas yra pasirengęs atsakyti į nedraugiškas sankcijas, kurios įvestos Europoje

  VILNIUS, rugsėjo 1 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad Baltijos šalys gavo "fas" komandą iš labiau patyrusių šalių, pranešė vietos naujienų agentūra "BelTA".

  Pažymima, kad, pasak valstybės vadovo, "labiau patyrusios šalys" supranta, kad su Baltarusija peštis neverta, nes ji gali uždaryti sienas netoli Bresto ir Gardino ir vokiečių kroviniai negalės taip lengvai patekti į Rytus.

  Todėl, pasak Lukašenkos, silpnesnėms Baltijos šalims buvo duota komanda priešintis Baltarusijai.

  "Joms buvo duota komanda "fas", jos ir cyptelėjo patvory. Štai, kaip aš tai vertinu", — valstybės agentūra cituoja Lukašenką.

  Jis pažymėjo, kad Baltarusija priims ekonominius sprendimus atsakydama į Baltijos šalių sankcijas.

  Anksčiau Lietuvos vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė pasirašė įsakymą, kuriuo uždrausta atvykti į Lietuvą 30 Baltarusijos piliečių. Sankcijos numatytos ir dabartiniam Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai. Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministerijos paskelbė analogiškas sankcijas.

  Didžiuliai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, CRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 % balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo Svetlana Tichanovskaja, o ne Lukašenka.

  Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos protestus griežtai slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, jie naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo naudoti jėgą, tačiau šalyje tebevyksta suėmimai. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau nei 120 teisėsaugos pareigūnų.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Dar šia tema

  "Peržengė padorumo ribas": Lavrovas pasmerkė Lietuvos veiksmus Minsko atžvilgiu
  Lavrovas įvardijo būdą, kaip išspręsti situaciją Baltarusijoje
  "Padėti išbristi iš politinės krizės": Linkevičius su JAV atstovu aptarė situaciją Minske
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Baltijos šalys, Baltarusija

  Svarbiausios temos