08:38 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (362)

  Anksčiau Lukašenka, kalbėdamas apie galimą atsaką į kitų šalių įvedamas sankcijas, sakė, kad Baltarusija jiems "parodys, kas yra sankcijos

  VILNIUS, rugsėjo 1 — Sputnik. Prezidento Aleksandro Lukašenkos grasinimai uždaryti Baltarusijos oro erdvę toms šalims, kurios įves sankcijas Minskui, nėra ypač baisūs, sako garsus lenkų ekonomistas, buvęs Lenkijos informacijos ir užsienio investicijų agentūros vadovas Slavomiras Majmanas.

  Anksčiau Lukašenka, kalbėdamas apie galimą atsaką į kitų šalių įvedamas sankcijas, sakė, kad Baltarusija jiems "parodys, kas yra sankcijos: jei jos [Lenkija ir Lietuva — Sputnik] per mus pasiekdavo Kiniją ir Rusiją, dabar jie skris per Baltijos ar Juodąją jūrą".

  "Pirma, mes beveik neskrendame dėl koronaviruso pandemijos. 70 % Lenkijos oro linijų skrydžių buvo atšaukta. Mes neskrendame į Kiniją, į Indiją. Manau, kad žala nebus tokia didelė dėl to, kad jis uždarys koridorius", — RIA Novosti sakė Majmanas.

  Jis pažymėjo, kad kai kurios Europos šalys, kurių oro linijos skraido į Japoniją, Kiniją ir kitas šalis, nenaudoja Baltarusijos oro erdvės. "Visada galima derėtis su kitomis šalimis. Pavyzdžiui, suomiai skraido daugiau nei mes į Japoniją, Pietų Korėją, į aštuonis Kinijos miestus, tačiau jie visiškai nenaudoja Baltarusijos koridoriaus ir kažkaip tvarkosi", — paaiškino agentūros pašnekovas.

  "Manau, kad tai nėra taip baisu", — apibendrino Majmanas.

  Kartu jis pažymėjo, kad Lenkijos verslas gana teigiamai reaguoja į darbą su Baltarusijos partneriais. "Kol kas, kalbant apie verslo santykius su Baltarusija, tai yra daug lengviau, daug pelningiau nei, tarkime, su Ukraina. Lenkijos verslininkai, kurie arba eksportuoja, arba ką nors perka iš Baltarusijos, gana teigiamai vertina verslo sąlygas. Ir tai pirmiausia susiję su Baltarusijos valstybinėmis įmonėmis", — sakė jis.

  Ekspertas nemano, kad Minskas imsis kokių nors radikalių ekonominių priemonių. "Jei jis [Lukašenka — Sputnik] rimtai įves šias sankcijas, kai kurios Lenkijos įmonės gali nukentėti", — sakė ekspertas.

  Po Baltarusijoje prasidėjusių protestų, susijusių su šalies prezidento rinkimais, ES ir kai kurios kitos valstybės balsavimą pavadino "neteisėtu", o jo rezultatus "suklastotais" ir paskelbė apie pasirengimą įvesti sankcijas Minskui. Baltijos šalys, ypač Lietuva ir Lenkija, reikalauja ribojamųjų priemonių.

  Baltijos šalys įvedė pačiam Lukašenkai ir beveik 30 žmonių iš jo aplinkos asmenines sankcijas. Lukašenka tvirtina, kad Minskas rengia atsakomąsias priemones.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (362)

  Dar šia tema

  Lavrovas įvardijo būdą, kaip išspręsti situaciją Baltarusijoje
  "Peržengė padorumo ribas": Lavrovas pasmerkė Lietuvos veiksmus Minsko atžvilgiu
  Lukašenka: krovinių perorientavimas iš Lietuvos uostų į Rusiją bus šiek tiek nuostolingas
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, Lenkija, Baltarusija

  Svarbiausios temos