10:01 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Tačiau, skirtingai nei Baltijos šalys, Minskas vadovaujasi ekonominiu tikslingumu. Tai gali būti sulaikomasis faktorius ekonominių sankcijų Baltijos šalims įvedimui, mano ekspertas Sergejus Rekeda

  VILNIUS, rugsėjo 1 — Sputnik. Minskas galėtų atsakyti veidrodiniu būdu, uždrausdamas kai kuriems Baltijos šalių pareigūnams ir politikams atvykti į šalį, interviu Sputnik Lietuva sakė Integracijos perspektyvų tyrimo centro direktorius, "RuBaltic.ru" vyriausiasis redaktorius Sergejus Rekeda.

  "Teoriškai ir ekonominės sankcijos iš Baltarusijos pusės vis dar įmanomos, tačiau manau, kad Baltarusija bent jau šiuo metu nesiims šių sankcijų. Turiu omenyje tam tikrą ekonominės veiklos su šiomis šalimis apribojimą, net nežiūrint į tai, kad prezidentas [Lukašenka] kalbėjo apie Baltarusijos tranzito perorientavimą iš Klaipėdos. Kol kas, manau, tai vis dar neišspręstas klausimas, nes Baltarusija puikiai supranta ir visada remiasi pirmiausia ekonominiu tikslingumu", — sakė jis.

  Pasak Rekedos, Baltarusijos vadovybė supranta, kad sankcijų karas pakenks ir biudžetui, ir gyventojų gerovei, todėl Baltarusijai tai bus rimtas sulaikomasis faktorius.

  "O Baltijos šalių veiklai tai nebus apribojamasis faktorius, nes ekonomika Baltijos šalims visada yra dešimtoje vietoje, visų pirma, geopolitinė funkcija joms yra prioritetas", — sakė jis.

  Minskas mano, kad Lietuvos, Latvijos ir Estijos sprendimas taikyti sankcijas Baltarusijos pareigūnams yra skubotas ir kad sankcijos Baltarusijai sukels priešingą efektą, pirmadienį RIA Novosti sakė Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Anatolijus Glazas.

  Anksčiau Baltijos šalys uždraudė 30 Baltarusijos piliečių, įskaitant prezidentą Aleksandrą Lukašenką, atvykti į šalį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Dar šia tema

  Lietuva gali išplėsti sankcijas Baltarusijai
  "Padėti išbristi iš politinės krizės": Linkevičius su JAV atstovu aptarė situaciją Minske
  Lenkija neišsigando Lukašenkos grasinimų uždaryti oro erdvę
  Latvija ir Estija susitarė statyti galingesnį nei Rygos HE vėjo jėgainių parką
  Tegai:
  sankcijos, Baltijos šalys, prezidento rinkimai, Baltarusija

  Svarbiausios temos