16:46 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Vokietijos Vyriausybė paskelbė, kad Navalnas buvo apnuodytas "Novičiok" grupės nervus paralyžiuojančiu preparatu

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pakomentavo vakar pasirodžiusias naujienas apie Aleksejaus Navalno tariamą apnuodijimą "Novičiok".

  Trečiadienį Bundesvero laboratorijos specialistai pareiškė, kad Navalnas apnuodytas "Novičiok" grupės nervus paralyžiuojančiu preparatu. Vokietijos ministrų kabinetas pranešė, kad informuos Europos Sąjungą ir NATO apie Navalno tyrimų rezultatus, kad aptartų "bendrą reakciją". Be to, jie planuoja susisiekti su Cheminio ginklo uždraudimo organizacija.

  "Vienas iš Rusijos opozicijos lyderių Aleksejus Navalnas apnuodytas kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga "Novičiok". Tokį pranešimą paskelbė Vokietijos Vyriausybė. Šokiruoja tai, kad tokia žinia jau nebešokiruoja — panašaus verdikto daug kas ir tikėjosi. Kas tai — naujas normalumo standartas?" — parašė prezidentas savo Facebook paskyroje.

  Be to, pasak Lietuvos vadovo, Rusijos medicinos įstaigai, kurioje iš pradžių atsidūrė Navalnas, tokia diagnozė buvo "misija neįmanoma".

  Savo ruožtu, Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas dėl Aleksejaus Navalno "apnuodijimo" "Novičiok", Rusija tokių duomenų neturi. Rusijos užsienio reikalų ministerija, komentuodama Vokietijos pareiškimą, pažymėjo, kad Rusija laukia Vokietijos atsakymo į Rusijos generalinės prokuratūros prašymą dėl Navalno situacijos.

  Rusijos politikas Aleksejus Navalnas buvo paguldytas į ligoninę rugpjūčio 20 dieną Omske po to, kai sunegalavo skrisdamas lėktuvu iš Tomsko į Maskvą. Jis buvo paguldytas į greitosios medicinos pagalbos ligoninės Nr. 1 intensyviosios terapijos skyrių. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai kaip pagrindinę diagnozę įvardijo medžiagų apykaitos sutrikimus, dėl kurių smarkiai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje. Kol kas nėra aišku, kas tai sukėlė, tačiau, pasak Omsko gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

  Navalno atstovė spaudai Kira Jarmyš anksčiau padarė prielaidą, kad Navalnas buvo apnuodytas. Ligoninėje buvo pareikšta, kad apsinuodijimas yra tik viena iš galimų Navalno būklės priežasčių, pacientas gauna visą reikiamą pagalbą, tačiau yra komos būklės.

  Aleksejus Navalnas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгений Одиноков

  Po dviejų dienų sunkios būklės Navalnas lėktuvu buvo nugabentas į Berlyno kliniką "Šaritė", kurios gydytojai preliminariai nustatė diagnozę — apsinuodijimą cholinesterazės inhibitorių grupės medžiaga.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija laiko įtartinu skubotą JAV ir ES sutikimą su Navalno apnuodijimo versija. Pasak Rusijos diplomatų, Maskva pasisako už išsamų incidento tyrimą.

  Rusijos mokslininkas Leonidas Rinkas, tiesiogiai dalyvavęs kuriant "Novičiok", RIA Novosti sakė, kad Navalno simptomai visiškai skiriasi nuo apsinuodijimo šia medžiaga. Jo nuomone, bandymai susieti Navalno "apnuodijimą" su "Novičiok" yra absoliuti politinė nesąmonė, o Rusijai nebus teikiami ėminiai, kurie galėtų patvirtinti "apnuodijimą".

  Dar šia tema

  Vokietijos vyriausybė mano, kad Navalnas galėjo būti apnuodytas
  Kremlius pakomentavo Vokietijos gydytojų išvadas apie Navalno būklę
  "Reikia palaikyti dialogą su Rusija": Merkel įvertino situacijos su Navalnu poveikį
  Merkel ragina nesieti "Nord Stream-2" su Navalno byla
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Rusija, Vokietija, "Novičiok", Aleksejus Navalnas

  Svarbiausios temos