10:05 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Aukščiausiojo Teismo teisėja Sigita Rudėnaitė grąžinama į Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko pareigas

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Konstitucinis Teismas paskelbė, kad prezidento dekretas ir Seimo nutarimas, kurių pagrindu Sigita Rudėnaitė atleista iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko pareigų, prieštarauja Konstitucijai, ji grąžinama į pareigas.

  "Taigi, oficialiai paskelbus šį Konstitucinio Teismo nutarimą, Seimo 2020 m. balandžio 21 d. nutarimas bus pašalintas iš Lietuvos teisės sistemos. Atsižvelgiant į tai, Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė Rudėnaitė negalės būti laikoma atleista iš šių pareigų", — teigiama pranešime.

  Nuo šio Konstitucinio Teismo nutarimo oficialaus paskelbimo dienos Aukščiausiojo Teismo teisėja Rudėnaitė eina Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko pareigas.

  Rudėnaitė iš LAT Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų atleista balandžio 21 dieną. Prezidentas Gitanas Nausėda Seimui siūlė ją atleisti iš LAT Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų ir paskirti šio teismo pirmininke. Paskelbus slapto balsavimo rezultatus, paaiškėjo, kad pirmajam siūlymui Seimas pritarė, o teisėjos paskyrimą atmetė. Po šio sprendimo Rudėnaitė tapo paprasta LAT teisėja.

  Dėl neteisėto atleidimo iš pareigų ji kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą.

  Dar šia tema

  Panevėžio apygardos teismas Venckienei sušvelnino kardomąją priemonę
  Tegai:
  Konstitucinis Teismas, Konstitucija

  Svarbiausios temos