03:56 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Krašto apsaugos ministerija pabrėžė, kad visos šalyje vyksiančios pratybos nėra nukreiptos prieš nė vieną valstybę, įskaitant Baltarusiją

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Krašto apsaugos ministerija pateikė Baltarusijai informaciją apie šių metų rudenį Lietuvoje vyksiančias karines pratybas, praneša KAM spaudos tarnyba.

  Rugsėjo 2 dieną Krašto apsaugos ministerijos iniciatyva surengtas Krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių ir operacijų grupės vadovo Karolio Aleksos susitikimas su Baltarusijos gynybos atašė Lietuvoje pulkininku Yury Kharinu.

  Susitikime Baltarusijos gynybos atašė pateikta informacija apie šių metų rudenį Lietuvos teritorijoje vyksiančias dideles karines pratybas.

  Krašto apsaugos ministerijos atstovas pabrėžė, kad visos šalyje vyksiančios pratybos yra gynybinio pobūdžio ir nėra nukreiptos prieš nė vieną valstybę, įskaitant Baltarusiją. Taip pat akcentuota, kad Lietuva, informuodama apie karines pratybas, parodo skaidrumą ir to paties tikisi iš savo kaimynų.

  Tokią pačią informaciją Baltarusijos gynybos ministerijos Tarptautinio karinio bendradarbiavimo departamento atstovams pristatė ir Lietuvos gynybos atašė, reziduojantis Minske.

  Kiekvieną pavasarį ir rudenį vyksta vienos didžiausių Sausumos pajėgų pratybų "Geležinis vilkas" su NATO Priešakinių pajėgų batalionu ir Jungtinės Karalystės kariais. Taip pat Lietuvoje dislokuoti NATO sąjungininkai vykdo karinį rengimą pagal individualų planą. Be to, rudenį vyksta pratybos "Liepsnojantis kalavijas", "Geležinis vilkas 2", "Sumanus grifonas", "Stiprus grifonas" ir kitos.

  Dar šia tema

  Šį rudenį Lietuvoje vėl treniruosis JAV kariai
  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos