11:34 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (257)

  VRK vadovės Lauros Matjošaitytės teigimu, rinkimuose bus imtasi būtinų prevencinių priemonių, kurios leistų saugiai jaustis visiems rinkimų dalyviams

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerijos ir Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovai susitikę aptarė, kaip užtikrinti, kad spalį vyksiantys rinkimai į Seimą būtų organizuojami saugiai, maksimaliai laikantis prevencinių priemonių, kurios būtinos koronaviruso plitimui užkardyti.

  VRK vadovės Lauros Matjošaitytės teigimu, kitą mėnesį vyksiančiuose rinkimuose bus imtasi būtinų prevencinių priemonių, kurios leistų saugiai jaustis visiems rinkimų dalyviams.

  "Šių metų rinkimai — kitokie. Tokių dar nebuvo. Aplink mus esant koronavirusui, turime surengti saugius rinkimus, tad mums labai svarbus sveikatos specialistų, epidemiologų indėlis ir patarimai. Tad ir toliau bendradarbiausime, ruošiantis artėjantiems rinkimams, rengiant rekomendacijas, kaip užtikrinti maksimalų saugumą visiems juose dalyvaujantiems. Planuojama organizuoti ir bendras iniciatyvas, supažindinant visuomenę, kokių saugumo reikalavimų svarbu laikytis visiems rinkimų dalyviams — kandidatams, rinkėjams, rinkimų komisijų nariams", — sako VRK vadovė Matjošaitytė.

  Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis tvirtina, kad SAM atsakingi specialistai, epidemiologai, infektologai jau dėlioja įvairius scenarijus ir rekomendacijas, kaip užtikrinti kuo saugesnę būsimų rinkimų eigą.

  "Kai kurios rekomendacijos jau yra parengtos. Pavyzdžiui, kokių saugumo rekomendacijų turi laikytis kandidatai ar jų atstovai, kai lanko gyventojus namuose, kaip elgtis uždarose patalpose, kai vyksta politinės kampanijos dalyvių susitikimai su rinkėjais. Rengiamos ir kitos rekomendacijos, kurios bus pristatytos artimiausiu metu", — sako Šešelgis.

  Заседание Минздрава и ГИК
  Sveikatos apsaugos ministerijos ir Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdis

  Anot jo, rinkimų organizatoriai ir dalyviai pagal poreikį bus aprūpinti visomis būtinomis asmens apsaugos priemonėmis.

  Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną. Galutiniai kandidatų į Seimo rinkimus sąrašai bus paskelbti likus mėnesiui iki rinkimų, ne vėliau kaip rugsėjo 11 dieną.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (257)

  Dar šia tema

  Paaiškėjo politinių partijų numeriai Seimo rinkimuose
  Seimo rinkimuose dalyvauja 9 iš 15 Vyriausybės narių
  VRK į Seimo rinkimus neregistravo keturių kandidatų
  Tegai:
  rinkimai, Vyriausioji rinkimų komisija

  Svarbiausios temos