21:03 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (333)

  Lukašenka pažymėjo, kad Lietuvos vadovybė dažnai kritikuoja Baltarusiją, teigdama, kad šalyje žlugo ekonomika ir apskritai viskas negerai

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, koordinuodamas naujų vietos vykdomosios valdžios vadovų skyrimą keliuose Gomelio regiono rajonuose, pasisakė apie išorinį kišimąsi į šalies vidaus reikalus, praneša Baltarusijos agentūra "BelTA".

  Lukašenka pažymėjo, kad Lietuvos vadovybė dažnai kritikuoja Baltarusiją, teigdama, kad šalyje žlugo ekonomika ir apskritai viskas negerai.

  "Aš jau sakiau: sovietmečiu jūs turėjote apie keturis milijonus žmonių ar net daugiau. Kodėl tokioje pažangioje, reformuotoje šalyje kaip Lietuva neliko žmonių? Mano nuomone, ten daugybė problemų, kurias reikia išspręsti. Ir nereikia spręsti kaimynų, kurie su jumis elgėsi draugiškai ir tam tikra prasme maitino, dirbdami uostuose ir panašiai, problemų", — sakė Aleksandras Lukašenka.

  Lukašenka taip pat kalbėjo apie Baltarusijos ir Lenkijos santykius.

  "Jie mato, kad lenkai gyvena Baltarusijoje. Bet tai yra mūsų Baltarusijos lenkai. Mes su jais gyvenome taikoje ir darnoje ketvirtį amžiaus, valdant Lukašenkai, ir niekada nebuvo problemų. Bet, žinoma, mes niekada nesitaikstysime su tuo, kad Gardine iškabina Lenkijos vėliavas balkonuose ir atvirai pareiškia: jei Baltarusija suirs, Gardino sritis atiteks Lenkijai. Ji niekam neatiteks. Niekas neleis Baltarusijai žlugti, ir mes turime tam pakankamai metodų ir priemonių", — sakė Baltarusijos vadovas.

  Taip pat šiandien Lukašenka paskelbė, kad Lietuva, Lenkija, taip pat Čekija ir Ukraina kišasi į Baltarusijos vidaus reikalus ir kontroliuoja protesto akcijas, kurios kasdien vyksta valstybėje nuo pat rinkimų dienos, rugpjūčio 9-osios.

  Jis pridūrė, kad Baltarusija susidūrė su agresija iš išorės, ir išreiškė padėką Rusijai už paramą, kitaip šaliai dabar būtų sunku.

  Padėtis Baltarusijoje

  Rugpjūčio pabaigoje Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paskelbė apie galimą prekybos srautų perorientavimą iš Baltijos uostų, ypač Klaipėdos uosto, į kitus. Jo vertinimu, tai gali būti "šiek tiek nuostolinga", tačiau tarifus galima pakoreguoti. Lukašenka užsiminė, kad tai greičiausiai bus Rusijos uostai. Lietuvos vadovybė tikina, kad toks sprendimas pirmiausia pakenks pačiai Baltarusijos ekonomikai.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko rinkimai, kuriuose, oficialiais CRK duomenimis, šeštą kartą laimėjo dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. Jo pagrindinė varžovė Svetlana Tichanovskaja surinko 10,12 proc.

  Paskelbus rezultatus, prasidėjo masinės protesto akcijos, kurias iš pradžių griežtai slopino saugumo pajėgos. Pirmosiomis dienomis specialiosios pajėgos prieš demonstrantus naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas ir gumines kulkas. Vėliau teisėsaugos pareigūnai nustojo naudoti jėgą.

  Anksčiau Lietuvos vidaus reikalų ministerijos vadovė Rita Tamašunienė pasirašė įsakymą, draudžiantį įvažiuoti į šalį 30 Baltarusijos piliečių, įskaitant Lukašenką. Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministerijos paskelbė panašias sankcijas.

  Trečiadienį Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus paskelbė, kad Minskas jau paruošė atsakomąjį sankcijų Baltijos šalių atstovams sąrašą.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (333)

  Dar šia tema

  Lietuvos Seimas sudarė delegaciją vykti į Baltarusiją
  Minskas parengė atsakomąsias sankcijas Baltijos šalių atstovams
  Lavrovas ES ir NATO pareiškimus Baltarusijos atžvilgiu pavadino destruktyviais
  Lietuvos Vyriausybė patvirtino "paramos" planą Baltarusijai
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos