08:09 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (362)

  Baltarusijos prezidentas paaiškino, kad poreikį imtis priemonių sukėlė NATO suaktyvėjimas netoli respublikos sienų

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka sakė, kad Minsko veiksmai, reaguojant į NATO aktyvumą šalia respublikos sienų, davė rezultatų, praneša RIA Novosti.

  "Mes dislokavome beveik pusę savo Baltarusijos kariuomenės, faktiškai perėmėme vakarinių sienų kontrolę — su Lietuva ir Lenkija. Iš tikrųjų apsupome Gardiną, norėdami atremti šias grėsmes. Ko gero, šie veiksmai davė rezultatų", — ketvirtadienį per susitikimą Minske su Rusijos ministru pirmininku Michailu Mišustinu sakė Lukašenka.

  Baltarusijos prezidentas paaiškino, kad šias priemones sukėlė NATO suaktyvėjimas netoli respublikos sienų.

  "Jūs matote, kas vyksta pas mus, mes matome, kas vyksta aplink Rusiją. Aš jums užsiminiau, kad mes buvome priversti, matydami nedraugiškus NATO bloko žingsnius šalia mūsų sienų, ir yra visa tai patvirtinančių įrodymų, kad ir koks būtų jų pagrįstumas — matome Amerikos ir kitų vienetų, ypač orlaivių, perkėlimą iš savo, NATO, teritorijos gelmių prie Baltarusijos sienų... Mes visa tai matome ir turėjome atsakyti", — sakė Lukašenka.

  Padėtis Baltarusijoje

  Rugpjūčio pabaigoje Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paskelbė apie galimą prekybos srautų perorientavimą iš Baltijos uostų, ypač Klaipėdos uosto, į kitus. Jo vertinimu, tai gali būti "šiek tiek nuostolinga", tačiau tarifus galima pakoreguoti. Lukašenka užsiminė, kad tai greičiausiai bus Rusijos uostai. Lietuvos vadovybė tikina, kad toks sprendimas pirmiausia pakenks pačiai Baltarusijos ekonomikai.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko rinkimai, kuriuose, oficialiais CRK duomenimis, šeštą kartą laimėjo dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. Jo pagrindinė varžovė Svetlana Tichanovskaja surinko 10,12 proc.

  Paskelbus rezultatus, prasidėjo masinės protesto akcijos, kurias iš pradžių griežtai slopino saugumo pajėgos. Pirmosiomis dienomis specialiosios pajėgos prieš demonstrantus naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas ir gumines kulkas. Vėliau teisėsaugos pareigūnai nustojo naudoti jėgą.

  Anksčiau Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministerijos paskelbė sankcijas kai kuriems Baltarusijos pareigūnams.

  Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus paskelbė, kad Minskas jau paruošė atsakomąjį sankcijų Baltijos šalių atstovams sąrašą.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (362)

  Dar šia tema

  "Visiškai nepagrįstas sprendimas": Skvernelis apie Lukašenkos grasinimus dėl krovinių
  Lukašenka kaltina Lietuvą organizuojant protesto akcijas Baltarusijoje
  Lukašenka patarė Lietuvai rūpintis savo, o ne Baltarusijos problemomis
  Tegai:
  NATO, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos