06:01 2020 Rugsėjo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1702
 • RUB92.1625
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuva nedomina IT specialistų, tačiau Vilnius tikisi "pasinaudoti kaimyninės šalies vidaus problemomis", mano ekspertas Andrejus Masalovičius

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Lietuva nori pritraukti kvalifikuotus specialistus ir įmones iš Baltarusijos į Lietuvos darbo rinką, ypač informacinių technologijų srityje.

  Šalies Ekonomikos ministerija, atsižvelgdama į situaciją kaimyninėje šalyje, mano, kad kvalifikuotas personalas gali įsikurti Lietuvoje. Informacinių technologijų specialistai yra ypač paklausūs Lietuvos rinkoje.

  Rusijos IT firmų "Inforus" konsorciumo prezidentas, informacinių technologijų srities ekspertas Andrejus Masalovičius interviu Sputnik Lietuva pažymėjo, kad Baltarusijoje dirba aukšto lygio specialistai. Be to, šalyje vyrauja aukšta plėtros kultūra ir dideli technologijų parkai, kurių atstovai dirba įvairiose pasaulio šalyse.

  "Iki paskutinės akimirkos Lietuva nesugebėjo privilioti žmonių. Tai reiškia, kad ten neįdomu, tai yra, o jie tai daro dabar, matyt, todėl, kad nori pasinaudoti vietinėmis problemomis, jei Baltarusijoje bus blogėjimas, o žmonės dabar panikuos ir bus galima pažvejoti sudrumstuose vandenyse. Tai yra pagrindinis Lietuvos noras, kaip man atrodo dabar, nes aš nepastebėjau tokios tendencijos, kad žmonės nuolat keltųsi iš Baltarusijos į Lietuvą", — sakė jis.

  Be to, kaip pažymėjo ekspertas, Baltijos šalys pavydi Estijai, kuri tapo "NATO kibernetine vitrina". Pasak Masalovičiaus, Lietuva ir Latvija taip pat nori neatsilikti nuo kaimyninės respublikos.

  Dar šia tema

  "Visiškai nepagrįstas sprendimas": Skvernelis apie Lukašenkos grasinimus dėl krovinių
  Lukašenka kaltina Lietuvą organizuojant protesto akcijas Baltarusijoje
  Lukašenka patarė Lietuvai rūpintis savo, o ne Baltarusijos problemomis
  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos